ak_mio_banner
ak-celtec-e09e-150

Rozměry i černým provedením nenápadná malá autokamera Cel-Tec E09W se ukázala být vhodnou variantou pro ty, kdo chtějí využít vestavěný GPS modul a zároveň mít jistotu, že kvalita záznamu bude nadprůměrná. 

Zde klikněte pro celou recenzi.

Zde najdete ukázky videa.

 

Zde lze Cel-Tec E09W zakoupit přímo od výhradního dovozce.

 

Co dostanete

ak-e09w-baleni-400

ak-e09w-obsah-400

ak-e09w-velikost-400

Instalace a ovládání

Spolehlivý přísavkový držák s bezproblémovým polohováním a pojistkou proti vysunutí kamery. Kabel je tenčí než obvykle a dost dlouhý, končí USB konektorem, který můžete zasunout do vlastního nebo dodaného USB adaptéru. Baterie přidává na váze, ale také na výdrži, která jinak u kamer do auta nebývá dobrá.

Pro běžný provoz opět nepotřebujete manuál, tlačítek je jen pár a pokusem zjistíte, že ochránění aktuálního souboru proti smazání má na starosti šipka dolů, mikrofon šipka nahoru. Spouštění a vypínání záznamu má na starosti tlačítko OK, v českém menu se pohybuje snadno, není ani zbytečně košaté. Tlačítko Mode slouží kromě vstupu do nastavení i pro přepínaní mezi fotkou a videem.

Paměťová karta se snadno zacvakne nehtem, doporučuje se zformátovat přímo v kameře, ale není to nezbytné.


Jízda

Autokamera se obvykle zapne při startu (máte-li zásuvku pod napájením stále, ručně), šetřič obrazovky naskočí po 30 nebo více vteřinách jak si určíte, jen u upozornění při nízké úrovni světla ze světlometů se někdy rozsvítí. Příjemnou změnou je nastavení délky smyčky až na 10 minut, obvyklé je u kamer do auta maximum 5 minut. Držák a kamera netrpí otřesy a vibracemi, díky tomu získáte stabilní obraz.

ak-e09w-umisteni-400
Něco navíc

Kamera se umí připojit přímo k vašemu telefonu prostřednictvím WiFi, aplikace FinalCam pro iOS a Android vám umožní stáhnout si soubory přímo v autě, zálohovat je tak nebo po nehodě je sdílet s ostatními. Je použitelná i pro zálohování, jen časově poměrně náročné, pokud by šlo o větší objemy, 30 GB záznamu, odpovídající asi 4,5 hodiny se i do počítače stahuje kolem 10 minut.

To ovšem jen v případě, že jste ušetřili na kartě a využili jen 32 GB, na rozdíl od mnoha současných modelů, Cel-Tec E09W pracuje snadno i s paměťovou kartu 64 GB, která vám v plném rozlišení 1920 x 1080 pixelů nahraje kolem 9 hodin, než se začnou nejstarší záznamy přemazávat.

Polohu auta na základě dat z GPS můžete následně sledovat pomocí programu z RegistratorViewer.com, podobně jako u ostatních autokamer s GPS.

ake-celtec-maps-400
Proč je recenze tak krátká?

Protože Cel-Tec E09W dělá přesně to, co má současná autokamera umět, navíc je malá a nenápadná. Pořídíte ji, dáte do auta a zapomenete na ni, přesně to, co většina řidičů očekává. Cena je vzhledem k výbavě a kvalitě velmi přijatelná, značka Cel-Tec má navíc minimální počet reklamací.

Přímo od dovozce lze Cel-Tec E09W zakoupit zde.

 

niceboy-pilot-xr

navitel-r600-gps

lamax_t6

truecam-h7

ak-celtec-banner-k4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x