mio_banner

Nová sada autokamer má téměř 2x větší senzor než je běžné, přijímá příkazy i hlasem, umí automaticky přepínat do HDR režimu, disponuje detailním parking režimem a má řadu bezpečnostních funkcí pro řidiče. Mio, přední světový dodavatel bezpečnostních kamer do vozů a cyklonavigací, uvedl prémiovou sadu autokamer MiVue 955WD, která disponuje skvělým 4K rozlišením vpředu a u zadní kamery E60 dokonce 2.5K. Kamera je vybavena automatickým HDR režimem a téměř 2x větším optickým senzorem vpředu a vzadu pak senzorem Sony STARVIS, tedy konfigurace pro co nejlepší natáčení v noci. Jednou z řady inovací je varování před zpětnou kolizí a zvlášť nastavitelný parking režim i u zadní kamery.

Autokameru MiVue 955WD je samozřejmě možné koupit i v samostatné verzi bez zadní kamery, ovšem jako sada autokamer disponuje komplexní péčí o bezpečnost řidiče v provozu a po opuštění vozu (natáčení v rámci detailně nastavitelného parkovacího režimu).

„To, po čem nároční řidiči už dlouho volali, je výkonná 4K autokamera vpředu, propojená s co nejlepší kamerou vzadu. To nová MiVue 955WD splňuje beze zbytku. Ta zadní má dokonce rozlišení 2.5K,“

řekl po testu kamery Pavel Soukup, moderátor motoristických pořadů, herec a dabér.

Youtube video k funkcím a s živou ukázkou od herce Pavla Soukupa: https://youtu.be/5d2ZTS8VDLY

Hlasem spustíte i nouzové nahrávání

Autokamera MiVue 955W přijímá základní důležité příkazy i hlasem, patří mezi ně především spuštění nouzového nahrávání (snadné příkazy v angličtině), jinak autokamera má samozřejmě hlášky a menu apod. v češtině, slovenštině a dalších jazycích. Mezi dalšími hlasovými příkazy pak je změna pohledu přední či zadní kamery, vypnutí či zapnutí displeje a jiné.

Inteligentní parkovací režim nastavitelný zvlášť pro přední a zadní kameru

Po vypnutí motoru se MiVue 955W přepne do inteligentního parkovacího režimu. Pokud senzor detekuje náraz, nebo pohyby v blízkosti vozidla (v přední i zadní části), automaticky se aktivuje nahrávání. To pomáhá shromažďovat důkazy, i když nejste ve vozidle (vyžaduje trvalé napájení kamery, např. přes Mio SmartBox III). Aktivaci detekce pohybu lze zadat pro přední a zadní kameru zvlášť, případně současně.

Rozlišení nejen 4K, ale i žádoucích 60 fps v 2.5K

Jde o reálné 4K Ultra HD rozlišení, tedy 3840 pixelů šířku a 2160 pixelů výšku. To je ekvivalent ke dvěma Full HD (1080P) obrazovkám, má tedy čtyřikrát vyšší hustotu pixelů než rozlišení 1080P.

Auto HDR přepíná automaticky mezi dnem a nocí

(Night Vision ULTRA) Režim 2.5K 1440P/Auto HDR umí automaticky přepínat snímač obrazu mezi dnem a nocí pro dosažení lepšího videa. Díky této technologii kamera zachytí více snímků v rychlém sledu pomocí různých hodnot expozice, poté zkombinuje několik snímků a vytvoří jeden optimální snímek. Zvládá pracovat se širokou škálu světelných podmínek ve scéně tak, aby bylo dosaženo nejlepšího možného zobrazení objektů v jasných i tmavých oblastech záznamu.

Senzor s velikostí 1/1.8" zaznamená více detailů

MiVue 955W produkuje úžasnou kvalitu obrazu i díky velikosti senzoru (1/1.8"), který je přesně 1,7krát větší než běžný senzor dostupný na trhu autokamer. Ve srovnání s těmito menšími obrazovými senzory pak poskytuje vynikající čistotu obrazu, extrémně živé barvy a jasnější obraz i za zhoršených světelných podmínek.

Zadní kamera MiVue E60 nové generace

Jako první model značkové zadní autokamery se Mio MiVue E60 může pochlubit několika inovacemi, které ocení každý řidič. Pomineme-li prémiový optický snímač STARVIS od Sony a nastavení změny expozice (světlejší či tmavší obraz), na který jsou uživatelé zvyklí už od MiVue A50, tak je to právě E60, která přináší vysoké rozlišení 2.5K (1440P) při 30 snímcích za sekundu a s volitelným HDR režimem pro lepší noční záběry. Tou jednoznačnou inovací je však možnost aktivace varování před kolizí i zezadu, tedy pokud se auta přibližují až příliš (nebo příliš rychle), stejně jako využívání optického senzoru pro zdokonalený parkovací režim. To znamená, že se spustí natáčení v době, kdy nejste ve vozidle, i ve chvíli, kdy pohyb zaznamená zadní kamera. Dosud se záznam spustil, pouze pokud pohyb zaznamenal senzor v přední kameře. Navíc však reakci na aktivaci jak optického, tak nárazového G-senzoru lze nastavit, tedy zda budou natáčet obě kamery, zadní či přední. Ke kameře pak vede dostatečně dlouhý, 8metrový kabel se samostatným konektorem do přední kamery.

Ukládání souboru každou vteřinu a s kodekem H.265

Záběry z MiVue™ 955W se ukládají na paměťovou kartu MicroSD každou sekundu, což poskytuje důkladnější ochranu dat ve srovnání s ukládáním každou minutu. Pokud dojde při nehodě k náhlému vypnutí kamery, uložený soubor se automaticky opraví při jejím spuštění. Formát videa MP4 (H.265) zajišťuje vyšší kompatibilitu včetně systémů Windows, iOS a Android.

Superkapacitor

Díky vestavěnému superkondenzátoru je MiVue 955W mnohem odolnější vůči výrazným změnám teplot a tedy jednoznačně i delší životnost zařízení. Integrovaná vysokorychlostní WIFI pro 2x rychlejší přenos záznamů

Integrovaná vysokorychlostní WIFI-5 synchronizuje nouzová, parkovací i běžná videa z autokamery se smartphonem.

Dále je díky ní (WiFi OTA) možné přímo z mobilní aplikace Mio MiVue PRO aktualizovat jak firmware, tak i novou databázi rychlostních radarů a rychlostních úseků, případně lokalizované jazykové hlášky. Stačí naskenovat QR kód umístěný na MiVue 955W a připojit se k Wi-Fi přes aplikaci MiVue PRO – snadno a rychle v jednom kroku.

Speciální upozornění na radary a úseková měření – patentované funkce Mio

Mio u svých autokamer už od řady 8xx zařazuje moderní funkci detailního upozorňování na rychlost nejen před, ale i během úsekového měření. Díky této unikátní funkci tak i MiVue 955W řidičům zobrazuje vzdálenost a čas (vteřiny) k rychlostní kameře, informaci o omezení rychlosti a průměrnou rychlost intervalu. Řidič tedy v každém okamžiku ví, zda nejede příliš rychle či pomalu a kolik do konce úseku ještě zbývá. Díky další unikátní Mio funkci Smart Alert u běžných radarů bude řidič zase vědět dostatečně dlouho dopředu, že se blíží radar či jiná hlídající kamera. Bude totiž upozorněn o to dříve, čím rychleji zrovna jede. Bezplatné aktualizace databází radarů po celou dobu životnosti zařízení.

Držák s rychlým vysouváním

Přední kamera MiVue 955W má lepený držák, který se na čelní sklo umisťuje přes statickou folii (tedy čistě, pevně a bez lepení). Do tohoto držáku se pak snadno a rychle zasune autokamera pohybem ruky. Případné zkosení čelního skla a související kalibraci záběru při výhledu z vozu pak vyřeší naklápěcí otočný objektiv.

 

https://www.mio.com/cs_cz/products/dash-cameras/car-cameras/mivue-955wd

 

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x