mio_banner
ak-mio-795-detail

Mio MiVue 795 má všechno, co od dobře vybavené kamery do auta očekáváte. Vysokou kvalitu obrazu, přesné GPS, funkce, které můžete a nemusíte využít.

Jaké jsme s ní měli zkušenosti?

Přehled cen autokamer Mio MiVue najdete zde

 

Nastavení Mio MiVue 795

Mio MiVue 795 je o něco větší než levnější modely, zachovává si stylový design i způsob uchycení spolehlivou přísavkou. Protože má GPS, nevyžaduje nastavení data a času, po vložení paměťové karty až 128 GB a připojení napájení můžete jet.

Konektor miniUSB se připojuje dodaným kabelem do autozásuvky nebo ho můžete nahradit verzí s USB koncovkou do portu napájení, pokud ho auto má. S návodem i bez něj je možné postupně projít jednotlivá menu a upravit volby, funkce každého fyzického tlačítka se zobrazuje v pravé části displeje. Doporučuje se formátování karty, někdo může zvolit vypnutí zvuku nebo prodloužení délky ukládané části videozáznamu.

 

ak-mio-795-zevnitr

 

Zkušenost s Mio MiVue 795

Zvukové projevy Mio MiVue 795 jsou nerušivé, nejobvyklejší je upozornění na rychlostní radar spolu s grafickým zobrazením vzdálenosti od něj a aktuální rychlosti. Databáze se neaktualizuje automaticky, stejně jako u ostatních autokamer je třeba stažení ze stránek dovozce. Řidič může aktivovat další funkce, hlavně upozornění na překročení rychlosti, asistenta vyjetí z jízdního pruhu, funkci zastav a jeď (upozornění na rozjetí vozu před námi). Dalšími jsou varování před čelní srážkou, před únavou řidiče, režim ekologické jízdy a informace na obrazovce v režimu spořiče. Ve výbavě je parkovací režim pro zaznamenání dění při pohybu kolem auta, k dlouhodobému provozu stačí stále napájená zásuvka nebo Smartbox od Mio.

 

ak-mio-795-zvenku

 

Jak můžete vidět na ukázkách, kvalita obrazu je v oblasti kamer do auta u Mio MiVue 795 nadprůměrná. Není zde přímá úměra mezi cenou autokamery a obrazovým výstupem, část dražších modelů na trhu se zaměřuje na doplňkové funkce a méně na investici do optiky, snímače a procesoru. Mio se také skvěle vypořádalo s potenciální distorzí obrazu, přesto, že kamera má širokoúhlý záběr, zakřivení je minimální.

 

 

Mio MiVue 795 jsme testovali v elektromobilu Hyundai Kona Electric

V případě Mio MiVue 795 je třeba více než jindy upozornit, že kvalita našich zveřejněných testovacích videí je nižší než ve skutečnosti, vzhledem ke komprimaci, kterou nahrávání na náš kanál YouTube provedl. S menší ztrátovostí jsme uložili vzorek záznamu ke stažení zde.

Se záběry ve formátu .MP4 je možné pracovat v počítačové verzi programu MiVue™ Manager, kromě přehrávání a editace zobrazuje rychlost, polohu na mapách Google a další informace, například směr nárazu z G senzoru.

 

 

Hodnocení Mio MiVue 795

Mio MiVue 795 je autokamera, která udělá maximum pro detailní záznam situace na silnici, ale zároveň je vhodná i pro vzpomínky na cestování, kde jste právě neměli po ruce jinou kvalitní kameru. Neprezentuje se jako luxusní, jednoduše nabízí za nadprůměrné peníze nadprůměrné výsledky.

 

Nejnižší cenu autokamer Mio MiVue najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x