mio_banner
ak-slunce-silnice-150

V nabídce kamer do auta se někdy setkáte s příslušenstvím jako je polarizační filtr, eliminující odrazy na předním skle, především za slunečného dne. Dražší autokamery řeší často tento problém ochrannými vrstvami na objektivu. Jak tedy ovlivní jízda za jasného počasí váš výběr?

Pokud uvažujete jen o záznamu cesty pro případ nehody, nemusíte si dělat starosti s kvalitou, s výjimkou cesty přímo proti slunci nebo ve stínu za velmi jasného dne bude vše zřetelné - za předpokladu, že využíváte autokameru s trochu vyšší pořizovací cenou, například od úrovně Cel-Tec E07.

Můžete ovšem kameře pomoci, zastínit ji z horní strany štítkem nebo tmavou páskou na předním skle, pokud není připevněná dost vysoko, aby využila stávající stínící pruh. Dobře umyté přední sklo, a to i zevnitř, zlepšuje úroveň záznamu, nenechávejte také pokud možno autokameru ve stojícím voze na přímém slunci, materiály těch kvalitnějších to přežijí, u levnějších se můžete setkat s problémy.

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x