mio_banner
ak-70mai-600

 

Nejen nevhodný dárek, ale i model, který původní majitel vyměnil za vyšší, se může objevit v inzerátu za poloviční cenu. Bazarové kamery do auta nejsou příliš vyhledávaným zbožím, nabídka je vyšší než poptávka a dobrý výběr se tak může vyplatit. Jak na to?

Hledejte zánovní autokamery

Dlouho používaná kamera do auta bude mít akumulátor na konci životnosti, výjimkou jsou ty s kapacitorem (kondenzátorem). Ostatní součástky se neopotřebovávají, snad s výjimkou konektoru napájení, pokud majitel autokameru z vozu odnášel. Vzhledem k extrémním teplotám, kterým je interiér auta v létě a v zimě vystavený, je vhodnější dát přednost těm, které nejsou starší než rok nebo dva.

Novější kamery do auta jsou lépe vybavené a měly v okamžiku nákupu příhodnější cenu, to se promítne do vaší. Zlepšuje se kvalita videozáznamu, rychlost procesoru, přibývají doplňkové možnosti jako propojení prostřednictvím WiFi, asistenční funkce, parkovací režim a další.

 

Jaké vlastnosti má mít autokamera

Se zlepšující se technologií je vhodné dívat se po kamerách do auta s FullHD záznamem 1920 x 1080 pixelů, funkcí WDR pro kvalitnější noční záběry. Lepší výsledky podávají dražší modely, je pro ně typické i kvalitnější zpracování a softwarová výbava. Kapacita paměťové karty by měla být minimálně 64 GB, větší se může hodit pro uložení záznamu v délce přes 10 hodin.

 

Značková kamera?

Přestože skoro všechny kamery do auta se vyrábějí v Číně, stejně jako u ostatního značkového zboží je velký rozdíl mezi kamerou, zakoupenou na čínském eshopu a od českého dodavatele. Především v ceně, z důvodu dvouleté záruky, ale také v odladěnosti software a jeho české verzi, solidnějšího modelu, na který český, případně mezinárodní dovozce po testování vsadil, aby si nezkazil reputaci, a také možnostech servisu nebo spíše reklamace a výměny. I z toho důvodu je vhodné dát přednost přístroji, ke kterému je prodejní doklad.

 

Kde hledat použité kamery do auta

Na bazarových skupinách na Facebooku je nabídka menší než na inzertních serverech jako Bazos.cz, Hyperinzerce.cz a podobně.

Heureka.cz nabízí často o několik set korun nižší ceny než kamenné obchody, u nejlevnějších nabídek se raději podívejte na recenze uživatelů, tyto eshopy nejsou někdy dostatečně spolehlivé v jednání se zákazníky.

Stránky jednotlivých dovozců autokamer jsou nejlépe informačně vybavené, je zde i záruka nejsolidnějšího jednání v případě reklamace nebo nutnosti poradit se s funkcí. Na ně odkazujeme z našich recenzí jednotlivých modelů kamer do auta.

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x