mio_banner
ak-celtec-k3-zevnitr-800

 

Ve spolupráci s dodavatelem autokamer CelTec jsme otestovali využití modelu K3 Triumph v několika firemních vozech do 3,5 tuny.

Podívejte se na specifika instalace, ovládání a výsledků v každodenním provozu.

Omezení

V závislosti na druhu řidičů, kteří firemní vůz používají, vyžaduje vedení větší nebo menší omezení v možnosti nakládání s nastavením kamer do auta a pořízenými záznamy.

V tomto ohledu jsou vhodné autokamery s přístupem chráněným heslem, obvykle kamery bez displeje, ovládané prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

SD kartu je možné napevno přilepit k přístroji, stejně jako kabel napájení, vedený dál v polstrování. Nevýhodou je nižší přenosová rychlost prostřednictvím WiFi oproti kopírování přímo z paměťové karty, je vhodnější pracovat jen s vybranými záznamy.

 

ak-celtec-k3-zevnitr-400

 

Nastavení

CelTec K3 Triumph umožňuje nastavit vyšší nebo menší rozlišení záznamu v závislosti na použité paměťové kartě, délku záznamu, vypnutí hlasových upozornění nebo časové známky v obraze.

Pro zamezení přístupu nepovolaných osob, nacházejících se v dosahu, je nutné změnit standardní přístupové heslo, aplikace pro chytré telefony je volně dostupná a obsahuje informaci o prvotním hesle, připojit se tak pro stažení pořízených záznamů může v počátku kdokoli.

 

ak-celtec-triumf-nastaveni

 

Souvislosti

Firmy, které nepoužívají sledování pohybu vozidel prostřednictvím GPS a neuvažují o samostatné investici, mohou využít modely autokamer s vestavěným GPS modulem pro následnou kontrolu trasy.

Autokamery bez displeje do větší míry splňují představy zákona a jeho vymahatelů o neomezeném výhledu řidiče, přestože ve většině případů jsou zodpovědně umístěné kamery v autě tolerovány.

 

Praxe

Při dlouhodobém využívání autokamer ve firemních vozidlech se můžete setkat s těmito situacemi:

  • obraz je přeexponovaný (způsobeno zřejmě restartem kamery při vytažení paměťové karty za provozu)
  • nalomený konektor napájení (poskytněte řidičům kabely pro nabíjení jejich vlastních telefonů)
  • ztracená paměťová karta (někomu se hodila)
  • ulomený držák (je vhodné autokameru umístit co nejvýše nebo za zpětné zrcátko)

 

Doporučení

Autokamery bez displeje jsou méně nápadné, případněji umístěné a lépe zabezpečitelné oproti tradičním kamerám do auta.

Je vhodná instalace do polstrování s připojením ke zdroji napájení napevno, při každodenním provozu je volný kabel náchylný k vytržení.

Při nákupu se zajímejte o kvalitnější spolehlivé modely, množstevní slevu, odpočet DPH a záruční nebo servisní podmínky.

 

ak-celtec-k3-zvenku-600

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x