mio_banner
ak-windshield-150

Autokamera obvykle není optimální přístroj pro zachycení přírodních krás, u levnějších modelů vzhledem k nedostatečné kvalitě obrazu, u dražších k příliš velkému zakřivení obrazu díky širokému úhlu záběru.

Jsou i některé další skutečnosti, které je dobré před cestou vědět, například proč můžete mít problémy při průjezdu Rakouskem. Čtěte zde.

Pokuty

V Rakousku je sice dovoleno používat autokameru, ale jen pod podmínkou, že SPZ a tváře zaznamenaných osob nebudou identifikovatelné mimo případné řízení v souvislosti s nehodou, zároveň nelze tyto záběry využít pro prokázání chování třetích osob, pouze na vlastní obranu. Připomeňme, že zde nelze telefonovat ani prostřednictvím handsfree.

Jednotlivé spolkové země Německa mají odlišné právní úpravy, Bavorsko hrozí obrovskou pokutou v případě, že záznam bude zveřejněný nebo dokonce poskytnutý policii.

I v jiných zemích je třeba počítat s tím, že SPZ a tváře zaznamenaných subjektů obvykle není, stejně jako u nás díky zákonu na ochranu osobních údajů, teoreticky možné zveřejňovat volně na internetu.

Odlesky

Další otázky se točí kolem odlesků palubní desky na předním skle, které mohou při pořizování záznamu podstatně omezit informace, které se dostanou ke snímači autokamery. Modely ve střední a vyšší cenové hladině mají často možnosti instalace polarizačního filtru, který můžete zakoupit zároveň.

Baterie

Na slunečním světle vystavená baterie Li-Ion nebo Li-Pol dosáhne někdy natolik vysoké teploty, že se nafoukne, začne doutnat nebo dokonce hořet. U většiny autokamer se toho není třeba obávat, ale především ty levnější bychom doporučili z čelního skla odepnout při parkování na slunci. Přestože teplota vyhřátého vozu je stále vysoká, nepřekračuje limity, které uvádí manuál, zároveň baterii menší teplotní výkyvy prodlouží životnost.

Akční kamera

Vhodné typy lze díky připravenému programu a držáku využít jako autokamery, výhodou je delší výdrž na baterii, i když se obvykle používá připojená do autozásuvky, kvalitní obraz, a především jedna cena za dva přístroje.

 

Vlastní zkušenosti a dotazy zveřejňujte ve skupině na Facebooku nebo níže v diskuzi.

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x