mio_banner
ak-lamaxs7-uvodni-600

 

Zrcátkové kamery nejsou tak rozšířené, ale přesto jsou oblíbené, Lamax S7 má navíc kameru na zadní okno a modul GPS.

Jak se nám s ní jezdilo?

Přehled autokamer Lamax najdete zde

 

Instalace Lamax S7

Zrcátkovou kameru stačí gumovými pásky připevnit na zpětné zrcátko, úhel díky pohyblivému objektivu doladit. Je velmi nenápadná, dá se použít i bez připojené zadní kamery nebo externího GPS modulu. Ty se připojují dodanými kabely, pro dlouhodobé využívání je nejlépe schovat je za polstrování. Autokamera se připojí do autozásuvky nebo prostřednictvím miniUSB kabelu do zásuvky USB, podle toho, jaká zásuvka je ve voze právě volná.

ak-lamaxs7-porty-600

Řidiči některých vozů si musí zvyknout na to, že nové větší zrcátko zasahuje do operačního prostoru stínítka, při jeho sklopení kameru na chvíli odklonit a pak vrátit.

ak-lamaxs7-zvenku-600

 

Zkušenosti s Lamax S7

Full HD kamera do auta se spustí sama po aktivaci elektrického okruhu, obvykle otočením klíčku, u novějších vozů i například otevřením dveří. Automaticky nahrává, doladění podle přiloženého manuálu je snadné, stejně jako orientace v ovládacích tlačítcích. Displej za sklem zrcátka se automaticky vypne po nastaveném intervalu, pokud je aktivní, nabízí přepínání mezi obrazem z přední a zadní kamery nebo kompozicí obou.

ak-lamaxs7-ovladani-600

 

Kromě základních funkcí autokamery nabízí Lamax S7 detekci pohybu a parkovací mód, kontrolu jízdy v pruzích a zmíněné externí GPS.

ak-lamaxs7-gps-400

Samostatnou kapitolou je zadní kamera, kterou je třeba na českých dálnicích doporučit. Přestože náš kus neměl správně zaostřeno a kamery na zadní okna obvykle nemají vysoké rozlišení (v tomto případě HD 720 pixelů), jejich hlavním úkolem je mapovat průběh situace za vozem. Instalace propojovacího kabelu se v tomto případě vyplatí, samolepicí 3M držák usnadní připevnění na zadní sklo, kamerku lze navíc natočit do potřebného úhlu. Při správné instalaci je kameru také možné používat jako parkovací, při zařazení zpátečky se automaticky zobrazí obraz na displeji.

ak-lamaxs7-zadni-400

 

Video Lamax S7

Videozáznam je bezproblémový, v noci s funkcí WDR pro přední kameru, paměťovou kartu můžete použít do kapacity 32 GB (asi pět hodin záznamu).

Zde najdete jednotlivé ukázky videa, vždy přepněte do nejvyššího rozlišení:

 

Hodnocení Lamax S7

Autokamera určená pro řidiče neprofesionály přináší očekávané funkce a něco navíc, intuitivní ovládání a nenápadný vzhled. Kamera na zadní sklo je pro pravidelné dojíždění po dálnicích a v okolí Prahy prvkem, který lze jen doporučit.

 

Přehled autokamer Lamax najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x