mio_banner
ak-lamax-t10-uvodni

 

Duální Lamax T10 4K GPS má už v názvu to hlavní, s čím přichází, z testu víme, že nabízí i nadprůměrný obraz ze zadní kamery.

Co dalšího byste o ní měli vědět?

 

Klikněte pro informaci o ceně Lamax T10

 

Specifikace Lamax T10

Pro přední kameru má Lamax T10 interpolovaných 3840 x 2160 pixelů (4K s kompresí H.265) nebo 2560 x 1440 (2,5K), ve kterých se nahrává v případě současného zapojení zadní kamery, umí také FullHD 1920 x 1080 pixelů při 60 snímcích za vteřinu. Volitelná zadní kamera má FullHD rozlišení a kvalita je na záznamu znát, jak uvidíte na našich videích z testu, můžete je porovnat s ostatními testy kamer do auta.

ak-lamax-t10-predni-zevnitr

Lamax T10 má v samolepícím držáku GPS modul, využívající databázi radarů, WiFi připojení pro chytrý telefon, parkovací režim, spolu s dalšími funkcemi, typickými pro kamery do auta (G-senzor, záznam ve smyčce, SOS tlačítko pro uložení aktuálního videa, vodoznak, fotoaparát). Pro napájení mimo dodaný adaptér se dvěma USB zásuvkami využívá Li-Ion baterii, připojení je microUSB.

 

ak-lamax-t10-predni-zvenku

 

Jasný 2,45“ IPS displej a optika s úhlem záběru 170° je umístěna v kompaktním těle, snadno odpojitelném od magnetického držáku, kamera má navíc možnost nahrávání v parkovacím režimu.

Na rozdíl od autokamer, které mají jako záložní zdroj energie kondenzátor s výdrží méně než minutu, Lamax T10 využívá Li-Ion baterii, schopnou pokračovat v nahrávání bez externího napájení odhadem 10 a více minut u nového kusu. To může být užitečné pro ty, kdo nepoužívají telefon s fotoaparátem, protože kameru stačí vzít a dispozici i poškození vozidel zdokumentovat přímo ve videu, navazujícím na záznam nehody. Prodejce správně uvádí, že kondenzátor má delší životnost, baterie vlivem střídání teplot přichází o kapacitu rychleji.

 

Zkušenosti s Lamax T10

Tradičně vypadající kamera do auta je ve skutečnosti moderním modelem, který si ponechává displej pro přehlednost a snadnou ovladatelnost. Manuál nemusí přijít díky čtyřem intuitivním tlačítkům ke slovu, WiFi ovládání pro ty, kdo ho využijí, je také nenáročné na instalaci a ovládnutí. Adaptér do autozásuvky myslí i na ty, kdo chtějí napájet druhé zařízení, obsahuje dva USB porty.

 

ak-lucky-cam-1  ak-lucky-cam-2

 

Pro Lamax T10 je možné za přijatelnou cenu dokoupit zadní kameru, která je určená k připevnění do interiéru vozu. Může to být i na stranu zadního okna díky dostatečnému úhlu záběru, propojovací kabel má 5,5 metru, krátkodobě se dá vést vnitřkem i bez instalace pod polstrování. Samolepící plocha 3M je dostatečně spolehlivá, ani výrazné tepelné rozdíly nezpůsobí odlepení kamery, nebo prudké zavření kufru vozu u hatchbacku.

 

ak-lamax-t10-zadni-zevnitr

 

Používání WiFi se u kamer do auta zjednodušuje a to byl případ i u Lamax T10, připojení bylo hned, aplikace LuckyCam je jednoduchá a přehledná. U GPS je více důvodů, proč ho spolu s autokamerou pořídit, pro záznam rychlosti vozu, možnost sledovat následně trasu, upozornění na stacionární radary.

Lamax T10 drží v magnetickém držáku pevně, pro lehké odepnutí se tak hodí nejdřív menší vychýlení. Pokud je připojená zadní kamera, vede přímo do těla kamery, pokud ne, stačí kameru vzít a jít, kabel napájení nemusí vést do ní, šikovnější je zapojit ho do držáku. Jeho samolepicí plocha je spolehlivá, pro případné přemístění je připravená náhradní v balení, spolu s dalšími samolepkami pro vedení kabelu vnitřkem vozu.

 

ak-lamax-t10-vsechno

 

Video Lamax T10

Úhel 170° v úhlopříčce je nadprůměrný, stejně jako obraz z přední a především zadní kamery, jak můžete vidět na našich testovacích videích na YouTube. Přestože zadní kamera se nemůže vždy spolehnout na čisté okno jako je tomu u předního díky stěračům, výsledky jsou nadprůměrné nejen v porovnání se staršími typy duálních kamer do auta. WDR u přední i zadní optiky vylepšuje výsledky s podmínkách s nedostatkem světla, ať už za deště, v podvečer, nebo v kombinaci, účinek je viditelný hlavně v noci mimo město, tam starší kamery bez WDR rozeznaly obvykle jen světla vozů.

 

V případě, že k Lamax T10 nebude připojená zadní kamera, rozlišení může být až 4K a 60 snímků za vteřinu. Na paměťovou kartu až 128 GB se vejde asi 8,5 hodiny záznamu z obou kamer, kolem 11 hodin z přední kamery při kvalitě 2,5K. Při použití menší karty se začnou nejstarší záznamy odmazávat dříve, s výjimkou těch blokovaných tlačítkem SOS. Kromě 4K záznamu s H.265 se využívá kodek H.264

 

Hodnocení Lamax T10

Jde o model, vhodný nejen pro ty, kteří mají v oblibě tradiční ovládání autokamery s moderním rozlišením videa. Zadní kamera rozšiřuje možnosti na stejně dobré úrovni, ne vždy aktivnímu řidiči postačí záznam z přední.

 

Klikněte pro informaci o ceně Lamax T10

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x