ak_mio_banner
ak-cd30x-150

Cel-Tec CD30X je kvalitní kamera do auta s jednoduchým ovládáním, dobrou přenositelností a výbornou výbavou.

Je vhodná nejen pro běžné řidiče, ale i profesionály, spolehlivostí se řadí k tomu lepšímu, co v aktuální nabídce najdeme.

Přečtěte si, jaké jsou naše zkušenosti

Přímo od výhradního dovozce lze kameru pořídit zde.

 

Vzhled a ovládání

U Cel-Tec CD30X se počítá s tím, že autokameru můžete denně odnášet, stačí ji nacvaknout do přilepeného držáku a připojit napájení. Je nenápadná, zvlášť pod spodním zrcátkem.

Ovládání je jedno z nejjednoduších, na rozdíl od některých jiných kamer do auta je jasně vyznačené tlačítko pro zapnutí a vypnutí, tlačítko OK spustí nebo zastaví záznam - ten indikuje červená tečka. Velký červený trojúhelník zablokuje důležitý záznam před přemázáním.

Autokamera je připravená k použití (je dobré upravit datum), pokud máte čas na procházení menu, je velmi přehledné, v češtině a tlačítky snadno ovladatelné, není třeba hádat, co kdy zmáčknout. Najdete všechny obvyklé funkce pro kameru střední třídy, u tohoto modelu dostanete navíc GPS.

ak-cd30x-01-600

 

Praxe a vybavení

O kameře ani nevíte, až do té míry, že ji budete zapomínat v autě. Zvukový signál provází obvykle jen její zapnutí a vypnutí, pokud ji necháte běžet i při stání, nic se nestane, a také na to prakticky často dojde.

Jako všechny autokamery střední třídy má funkci G-senzoru (nárazy, jejich směr a síla), parkovací režim kdy ve zpomaleném režimu nahrává do té doby, než zaznamená pohyb, časosběr pro zásadní úsporu místa na paměťové kartě (a zajímavá videa), režim fotoaparátu.

Akumulátor 120 mAH je tradičně určený jen pro kratší výpadky proudu, konektor pro napájení je miniUSB (napájecí adaptér umí i 24V), kamera má k dispozici ještě AV výstup 3,5 mm a miniHDMI konektor.

Je možné nastavit heslo pro přístup do nastavení kamery, aktivovat budík po 4 hodinách jízdy (tzv. varování před únavou), velmi šikovná je pro některé z nás funkce, která hlídá, jestli nevybočujeme z jízdního pruhu nebo vůz před námi není příliš blízko. Na 2" displeji si můžete přehrát nejzajímavější části právě prožité nehody nebo pracovat se soubory.

ak-cd30x-02-600

 

Video

Záznam je ve formátu .MP4 s vyšší kompresí, dostatečně kvalitním pro využití autokamery, zároveň úsporným, na paměťovou kartu 32 GB se vejde přes 8 hodin záznamu, umí i 64 GB. O zbývajícím čase šikovně informuje údaj na displeji, to je výhoda oproti jiným kamerám. Po zaplnění karty se nejstarší záznamy začnou odmazávat, standardní délka je 5 minut, dá se nastavit kratší nebo i delší (1 GB). Cel-Tec CD30X umí rozlišení SHD až 2304 x 1296 pixelů pri 30 snímcích za vteřinu a 16 Mpx pro foto.

Prohlédněte si testovací videa

V souboru bývají také uložené také údaje o poloze z GPS modulu, pokud budete záznam využívat jako důkazivo, vezměte v úvahu, že informuje i o rychlosti vozu. Jako obvykle, přenos souborů do počítače nebo jiného zařízení je možný kabelem nebo prostřednictvím čtečky paměťových karet. MicroSD karta se snadno vkládá i vyndává, bez nutnosti použití nástroje nebo dlouhých nehtů.

Příjemným překvapením je širokoúhlý záběr 120 stupňů a zároveň způsob, jakým si kamera poradí s distorzí obrazu. Podobně jako kvalitní akční kamery, je schopná korigovat obraz dále od přístroje (auta) tak, že silnice a její okolí vypadá vodorovně, přestože objekty těsně před vozem a přední sklo, jsou samozřejmě zakulacené.

Za denního světla optika a snímač velmi dobře rozpoznává SPZ, systém WDR pro zlepšení obrazu v noci trpí obvyklým nedostatkem, které kvalitní kamery do auta mají, tj. novější SPZ s vysoce odrazivým povrchem jsou přesvícené, přečtete si je ve chvíli, kdy vaše světlomety nesvítí přímo na ně. WDR je ovšem ve výsledku přínosné, protože máte přehled i o špatné osvětlené situaci, zatímco v minulosti autokamery dostatečně zobrazovaly jen dobře osvícená místa a světla protijedoucích vozidel.

ak-cd30x-03-600

 

Pro koho je kamera určená

Levnější autokamery mají levnější zpracování, po roce nebo dvou se smiřujete s kompromisy, menšími závadami, a pomalu přemýšlíte o novém modelu. Často o vybavenějším a tím dražším, také kvalitnějším, abyste nemuseli kameru do auta často měnit. Tento krok můžete přeskočit a ušetřit si starosti pořízením autokamery střední třídy jako je Cel-Tec CD30X GPS.

Přímo od výhradního dovozce lze kameru pořídit zde.

 

niceboy-pilot-xr

navitel-r600-gps

lamax_t6

truecam-h7

ak-celtec-banner-k4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x