mio_banner
ak-darek-400

 

Nejen v předvánočním období můžete přemýšlet o tom, jaká kamera je vhodná pro vašeho partnera. Necháme-li stranou rozpočet, na jaká hlavní kritéria bychom se měli při výběru zaměřit, aby kamera do auta byla správně zvolená i bez konzultace s obdarovaným?

Více zde.

Rozhodujícím faktorem může být velikost a design.

Majitelé dopravních prostředků pro přesun z bodu A do bodu B, kteří nedbají na vzhled, ale spíše praktičnost, budou mít podobné nároky i na potenciálního svědka dopravní nehody. Kamera tak může být větší, s prostornějším, ale praktičtějším přísavkovým držákem jako například u Mio MiVue, displejem. Řidiči nových vozů s důrazem na design by mohli mít s takovým modelem problémy, nejen umístění na přední sklo, ale i vzhled se může v kontrastu ukázat jako nevhodný pro konkrétní auto. Řešením jsou nové modely s magnetickým držákem a malými rozměry, často vykoupené absencí displeje, například NiceBoy XS. Taková kamera do auta má obvykle komunikaci s chytrým telefonem prostřednictvím WiFi.

 

ak-mio-mivue-846-prenos

 

GPS ano nebo ne?

Závodníci by si měli uvědomit, že záznam rychlosti se může obrátit proti nim, pokud ho například zapomněli deaktivovat. Pro uvědomělé občany je GPS prospěšné, pokud nepoužívají navigaci, u stacionárních radarů je může upozornit na blížící se měření. To jen v případě, že mají aktualizovanou databázi v kameře, zatím obvykle prováděnou prostřednictvím kabelu a počítače, u nových modelů jako Mio MiVue 846 už i přes WiFi. Rozdíly mezi GPS funkcemi pak mohou být poměrně velké, nejen v programové výbavě, co daná autokamera umí a jak s pozičními informacemi pracuje, ale někdy také v jejich přesnosti.

 

ak-mio-usekove-mereni

 

Jaký typ kamery?

Pro mnoho řidičů, kteří nechtějí řešit umístění nové kamery v autě, je vhodná zrcátková autokamera. Jednoduše se nasadí na zpětné zrcátko a zapojí do napájení, to je vše. Její nevýhodou je často skutečnost, že je širší a při manipulaci se stínítky překáží, to je pro aktivní řidiče nešikovné.

Ti dají možná přednost modelu s možností připojení zadní kamery, která monitoruje i dění za vozem, hlavně na dálnici se takový záznam může vyplatit. Instalace je o něco málo náročnější vzhledem k vedení kabelu až do zadní části vozu, není ale nutné umisťovat sekundární kameru nad SPZ, stačí její přilepení na zadní okno.

Model bez displeje má výhodu v minimálních nárocích na prostor, obvykle se umístí za zpětné zrcátko tak, že není ani vidět, ani neomezuje výhled řidiče, který tak nemůže být napomenut příslušníkem u nás nebo v cizině.

 

ak-celteck4-zadni2-400

 

Co ještě?

Další kritérium ke zvážení vhodného dárku jsou funkce autokamery. Pro parkování na sídlišti se může hodit parkovací režim stejně jako parkovací asistent, pro ty, kdo stráví v autě denně dlouhé hodiny, kapacita paměťové karty. Možnost sledování projeté trasy na počítači nebo tabletu je vhodná pro profíky a cestovatele. Mezi kamerami do auta jsou také velké rozdíly v kvalitě optiky, snímače a tím rozlišením výsledného záznamu - někdy nemusí být snadné rozeznat SPZ a úhel záběru nemusí být dostatečný.

 

 

niceboy-pilot-xr

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x