mio_banner
navitel-r300-uvodni

 

Partnerský portál Cesky-Jazyk.cz pořádá s výjimkou prázdnin soutěž o novou autokameru Navitel R300 GPS, podmínky jsou uvedené na stránkách CJL. Proč je kamera do auta vhodná pro mladé lidi, se dozvíte zde.

Chcete vědět, kolik Navitel R300 GPS stojí?

 

Kamera do auta pro mladé řidiče

Na základě statistik pojišťovny i dopravní policisté obvykle podezřívají ze zavinění nejdřív čerstvé držitele řidičského průkazu. Pokud není z indicií nebo svědecké výpovědi zřejmé, kdo nehodu zavinil, nezkušený řidič bude v nevýhodě při nespravedlivém obvinění zkušenějšího řidiče nebo dokonce profesionála, který se obává o práci. Autokamera je nestranný svědek, v nerozhodných případech může záznam rozhodnout ve prospěch toho, kdo je v nevýhodě. Nezáleží přitom na její ceně a kvalitě videa, rozhodující je mít objektivní záznam k dispozici.

 

Autokamera pro všechny

Protože nehoda znamená pro viníka ztrátu bodů, bonusu z pojištění, někdy i riziko obžaloby, kromě těch, kdo jezdí riskantně z přesvědčení, je kamera do auta prospěšná pro většinu řidičů. Nezabírá místo a neodvádí pozornost, automatické zapnutí a vypnutí zajistí její funkci, Navitel R300 GPS navíc upozorní na blížící se radar. V případě potřeby je ovšem záznam vždy k dispozici, ať už posledních několik hodin nebo ručně uložený zmáčknutím tlačítka, případně automaticky uložený po nárazu. Kameru ze soutěže tak může výherce uplatnit i jako dárek pro rodiče, starší sourozence nebo přátele.

 

GPS funkce

Podstatnou otázkou, a to i finanční, může být pro mladé řidiče překročení rychlostního limitu. Dopravní policie na jedné straně dodržuje rezervu 3 km/h pro toleranci radaru, tj. ve městě dostane řidič pokutu až za naměřenou rychlost od 54 km/h, pokud je zařízení přesné. Zároveň se nemůže plně spolehnout na tachometr ve voze, které často uvádí o několik procent vyšší rychlost, než je skutečná. Autokamera Navitel R300 GPS zobrazuje na displeji v každou chvíli údaje z GPS, řidič je tak může periferním viděním v případě potřeby ověřit a upravit rychlost.

 

ak-r300-cocky-600

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x