mio_banner
Autokamera do 500,- Kč?

Pokud chcete mít autokameru jen jako zálohu pro případ nehody, a zároveň nechcete moc utratit, levný model z čínského eshopu může postačit.

Podívali jsme se na jednu z nich, malou, nenápadnou, s nulovými nároky na nastavení a údržbu.

Dá se nenáročnému řidiči doporučit?
 

 

Minikamera se na spolehlivém eshopu BangGood prodává pod názvem HD 1080P WiFi Hidden Vehicle Car DVR. Označení je tak na hraně, protože rozlišení je ve skutečnosti HD 1280 x 720 pixelů a právě nižší hodnota má být uváděná v parametrech (720P).

Zde je návod pro nakupování.

Recenze uživatelů také uvádějí, že autokamera nemá WiFi, zde bychom to přičítali jejich neúspěchu propojit telefon s kamerou pomocí aplikace, která je v ní uložená, a zobrazí se po připojení k počítači - nám se to také nepovedlo. To ve skutečnosti nevadí, budeme-li mít kameru do auta jen jako zálohu, záznam probíhá automaticky.

 

Instalace

Dodaná 3M páska je spolehlivá, aplikuje-li se na očištěné přední sklo, někdy je dokonce problém kameru opět sundat. Ideálním místem je pro minikameru prostor za zrcátkem, kde nebrání ve výhledu.

 

ak-minikamera-600

 

Doporučujeme vložit paměťovou kartu minimálně 16, lépe 32 GB (maximum), postačí s pomalou rychlostí zápisu. Kameru je třeba připojit do USB portu - na rozdíl od ostatních autokamer, které mají kabel s konektorem do zásuvky (zapalovače) ještě bude možná třeba v prodejně elektra pořídit levný adaptér (třetí obrázek).

 

ak-minikamera-rozbaleno-400

ak-minikamera-kabel-400

ak-adapter-usb-200

Tím je instalace hotová, autokamera po připojení do napájení sama začne pořizovat videozáběry v délce tří minut, po zaplnění paměťové karty bude postupně odmazávat nejstarší.

 

Video

Kvalita odpovídá ceně, ale pro řidiče neprofesionála jako důkaz po nehodě postačí. SPZ jsou rozeznatelné zblízka, částečně z odstupu, za denního světla je situace přehledná (ukázka). V noci jsme kameru nezkoušeli, stejně jako u ostatních v této kategorii můžete počítat jen se světly protijedoucích aut, o trochu lepší přehled mají v dobře osvětlených ulicích.

Záznam se ukládá jako starší verze formátu .AVI, úsek dlouhý 3 minuty zabere 500 MB, na kartu 32 GB tak uložíte teoreticky jen necelých 200 minut, něco přes tři hodiny, než se začnou staré soubory přepisovat novými. To je pro naše účely dostatečné, po nehodě odpojíte napájení, počkáte 4 vteřiny pro ukončení nahrávání, a kartu můžete předat dopravní policii.

 

Koupit nebo nekoupit?

Pokud nepomýšlíte na dražší kameru do auta, levná je lepší než žádná. Výhodou jsou malé rozměry, na autokameru můžete zapomenout a necháte-li ji stále připojenou do napájení, vzpomenout si na ni až v případě nehody.

 

Námi testovaný kus si můžete koupit zde bez čekání na zásilku z Číny.

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x