mio_banner
ak-navitel-r1050

Za novou verzi vzhledově inovativního modelu Navitel R1050 se nebudou stydět majitelé drahých vozů, i ostatní ocení kompaktní autokameru s GPS, WiFi a displejem v malém těle. Jedinečná je možnost natáčet kameru do stran a dozadu během jízdy.

Čtěte více zde

Vzhled

Navitel R1050 je řešením pro ty, kdo o velkých kamerách do auta s přísavkou nechtějí slyšet. Přestože existují menší autokamery bez displeje, umísťované obvykle mezi zpětné zrcátko a přední sklo, R1050 nabízí možnost dál využívat displej namísto aplikace v chytrém telefonu (kterou má také).

 

ak-navitel-r1050-zvenku ak-navitel-r1050-zvenku-2

 

Velká část prodávaných autokamer je obtížně použitelná v dražších modelech vozů, ať už z důvodů designových nebo pro ostrý sklon čelního skla, kde větší kamery na delších držácích opravdu brání řidiči ve výhledu. R1050 má malý držák (do kterého se přímo připojuje kabel napájení), a díky svému vzhledu neudělá majiteli ostudu.

 

Ovládání

Autokameru je možné ovládat i nastavit bez přiloženého manuálu v češtině, hodí se ho pročíst pro seznámení s doplňkovými funkcemi, kterými je parkovací režim, detekce pohybu, GPS a ovládání prostřednictvím aplikace přes WiFi. Nahrávání se spustí automaticky poté, co se aktivuje elektrický obvod, dá se přerušit tlačítkem On / Off, snadno nahmatatelným ze strany řidiče.

 

ak-navitel-r1050-detail

ak-navitel-r1050-displej

ak-navitel-r1050-drzak

 

Praxe

Kameru je možné snadno odnášet díky magnetickému uchycení, baterie umožní korektní uložení posledního záznamu a vypnutí, není určená pro samostatné nahrávání mimo držák.

Ten má mezi autokamerami jedinečnou vlastnost - R1050 je v něm možné otáčet o 360° a nahrávat dění právě tam, kde potřebujete, ať už jde o strany vozu, interiér nebo prostřednictvím zadního okna za ním. Na našem kanálu na YouTube najdete příklad:

 

Zlepšení viditelnosti v noci a ve špatných světelných podmínkách prostřednictvím funkce Night Vision můžete ověřit na této ukázce:

I pro ostatní ukázky přepněte video do nejvyššího rozlišení (FullHD 1920 x 1080 pixelů). Na 64 GB microSD paměťovou kartu, která je maximem, se dá uložit přibližně 10 hodin záznamu, je doporučena verze s rychlostí od třídy 10.

 

Další výbava

Manuál nebo přímo displej autokamery poskytne QR kód pro instalaci ovládací aplikace, která se hodí pro kontrolu přehrávání a stahování souborů, nastavení a další. Jako u ostatních kamer do auta je třeba připojit se nejdříve prostřednictvím WiFi ke kameře.

  ak-navitel-aplikace-1

 ak-navitel-aplikace-2

 

Funkce GPS je dobrým doplňkem pro ty, kdo ji dokáží využít, R1050 tak může během jízdy informovat o skutečné rychlosti na displeji, uvést ji spolu s polohou do záznamu, trasu lze běžnými programy později přehrát. V balení je roční evropská licence pro navigační program Navitel Navigator, určený pro Android nebo iOS.

 

Závěr

Navitel R1050 je jednou z mála výjimek v současné nabídce autokamer, nabízející elegantní minimalistický vzhled a spolu s rozšířenými funkcemi také možnost v průběhu jízdy natočit tělo kamery, aby sledovalo dění kolem vozu nebo za ním.

 

Nejnižší ceny kamer do auta Navitel najdete zde

 

ak-navitel-r1050-pruh-600

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x