autokamery
ak-truecam-m5-detail-600

 

Evoluce kamer do auta postupuje a jedním z příkladů je Truecam M5. Konzervativní tělo v kompaktní velikosti je upevněné prostřednictvím prostorově úsporného magnetického držáku s možností připojení GPS.

Co ještě M5 nabízí?

Cenu a specifikace najdete zde

 

Vzhled, instalace a ovládání

V případě Truecam M5 putovala zpětná vazba k návrhářům a model je tak kromě příhodné velikosti opravdu nenápadný včetně tmavé samolepky držáku. Za předním sklem je nesnadné ho postřehnout, neláká tak ke zcizení a přestože se vejde do kapsy od košile, potřeba odnášet autokameru je méně naléhavá.

ak-truecam-m5-zvenku-600

Už u více moderních modelů osvědčený držák spolupracuje s tělem kamery díky spolehlivým magnetům, tři kontakty není díky výřezu možné omylem otočit a protože napájecí microUSB kabel vede přímo do držáku, sundávání kamery je velmi snadné. Ze strany je možné přiložit volitelný GPS modul, se kterým dostanete mezinárodní databázi stacionárních radarů.

ak-truecam-m5-drzak-400

ak-truecam-m5-zevnitr-600

V našem případě přišel ke slovu manuál pro zjištění funkce jednotlivých tlačítek, i když autokamera nahrává sama, aniž by bylo třeba něco nastavovat. Po krátkém zácviku se dá ovládat i po hmatu, neruší zbytečnými zvukovými signály.

ak-truecam-m5-detail-600

ak-truecam-m5-detaill-600

Připojení k napájení z autozásuvky je šikovně vyřešené tak, abyste dál mohli napájet z dalšího USB portu další zařízení, například navigaci nebo mobilní telefon. Dalšími doplňky jsou samolepky pro držák, umožňující instalaci do jiného vozu, malé úchytky pro vedení napájecího kabelu, microSD adaptér do USB portu, sáček na autokameru a samolepky / magnet, upozorňující kolemjdoucí a kolemjedoucí, že jsou nahráváni.

ak-truecam-m5-napajeni-400

ak-truecam-m5-doplnky-400

ak-truecam-m5-pouzdro-400

ak-truecam-m5-nalepky-400

 

Video

Jak je vidět na záběrech, optika, snímač i procesor se činí, obraz je kvalitní i v noci:

 

 

Praxe a další funkce

Testování Truecam M5 neodhalilo žádný problém, kamera je opravdu společníkem, který nenápadně plní svůj úkol. Namísto baterie používá superkondenzátor (někdy označovaný jako superkapacitor), který má delší životnost než akumulátor, stejně jako u většiny kamer do auta slouží ke korektnímu uložení posledního videa.

Příjemným bonusem je parkovací režim, je-li autokamera připojena k aktivnímu napájení, spustí záznam ve chvíli, kdy zaregistruje pohyb před vozem. Jak je patrné z názvu, pro nastavení, ale hlavně stahování souborů je možné používat WiFi připojení. A jak je u Truecam zvykem, kromě GPS modulu je možné dokoupit i polarizační filtr (CPL), který odstraní nežádoucí odlesky v obraze.

 

Závěr

Truecam M5 je kamera do auta, která vychází vstříc potřebám uživatelů moderními funkcemi, jednoduchou instalací a nenápadným vzhledem. Je vhodná pro většinu zájemců o autokameru včetně těch, kdo očekávají kvalitní obrazový záznam.

 

Cenu a specifikace najdete zde

 


ak-celtec-banner

ak-truecam-230-bila

lamax

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x