mio_banner
ak-celtec-triumph-400

 

Autokamera, umístěná v prostoru mezi zpětným zrcátkem a čelním sklem, má potenciál splnit představy velké části zájemců o nenápadné záznamové zařízení.

Jaké jsou výsledky dlouhodobého testu?

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

Vzhled a umístění

Jednou z hlavních předností autokamery Cel-Tec Triumph je možnost připevnit ji do prostoru za zpětným zrcátkem a jednou provždy tak vyřešit otázku, jestli při policejní kontrole budete muset spoléhat na toleranci daného příslušníka, žádným způsobem totiž nepřekáží ve výhledu řidiče.

 

ak-celtec-triumf-zvenkuu-400

Přestože se dá snadno vytáhnout z držáku a přenést, jako rozměrově malá kamera bez displeje má výhodu právě v tom, že s ní není třeba manipulovat, mít ji jen jako tichého svědka při případ potřeby.

 

ak-celtec-triumf-rozdeleni-400

Nalepení držáku prostřednictvím spolehlivé 3M samolepící pásky je v centrální části předního okna bezproblémové, vertikální úhel je možné doladit natočením nahoru nebo dolů, horizontální úhel záběru 120 stupňů je široký.

V balení je připravená paměťová karta 16 GB a náhradní 3M páska, pro test jsme použili jen polovinu z ní, její odstranění je možné prostřednictvím přibaleného plíšku. K dispozici je i tradiční přísavkový držák pro případ, že by se autokamera nepoužívala jen na jednom vozidle.

ak-celtec-triumf-vsechno-1000

 

Akce

Cel-Tec Triumph se sama zapne ve chvíli, kdy autozásuvka dostane proud, funkci indikuje zelená dioda. Ujištění tom, že záznam v pořádku proběhl, je po vytažení klíče ze zapalování, kdy se autokamera rozloučí slovy "Na shledanou", v češtině jsou i další oznámení, jsou-li aktivní. Stále napájené autozásuvky přimějí kameru nahrávat stále, pokud ji nevypnete ručně tlačítkem z boku.

 

ak-celtec-triumf-vstupy-300

Pokud nejsou nastavena hlasová upozornění, během jízdy autokamera nijak neobtěžuje a je snadné na ni zapomenout. Protože nevyužívá akumulátor ale kapacitor, nedá se používat po odpojení z napájení, v případě potřeby je vhodným řešením jen vytažení z držáku a namíření do směru, ve kterém se děje neplecha (vpravo při podjíždění vozidlem, dozadu při nedodržení bezpečné vzdálenosti).

 

ak-celtec-triumf-zevnitr-400

 

Video

Kvalita obrazu je odpovídající kameře do auta v této cenové kategorii, má dobré výsledky i v noci. Záznam je spolehlivý bez výpadků, formát MP4 dostatečně úsporný na to, aby se na paměťovou mikroSD kartu 64 GB vešlo přes 10 hodin. Přehrávání je možné z SD karty nebo přímo na displeji chytrého telefonu.

Ukázky najdete na našem kanálu na YouTube

 

 

WiFi

Cel-Tec K3 Triumph nabízí připojení v seznamu WiFi sítí, po propojení můžete za využití aplikace Cel-Tec Triumph v češtině nejen sledovat nahraná videa, ale také upravit doplňující nastavení. Záznam je možné sdílet (prostřednictvím mobilního připojení, WiFi je obsazené) nebo uložit a případně sdílet následně. Další možnosti práce s autokamerou uvádí manuál v češtině.

 

ak-celtec-triumf-aplikace

Triumph nabízí možnost pořízení fotografie gestem (mávnutím před čočkou kamery), ostatní funkce jsou standardní (g-senzor, záznam do smyčky, a další).

 

ak-celtec-triumf-nastaveni

 

Závěr

Cel-Tec Triumph je optimální kamera do auta pro ty, kdo chtějí mít jistotu, že budou mít záznam nehody, když k ní dojde, ale nechtějí se o ni starat mezitím. Protože nijak nebrání ve výhledu řidiče a délka záznamu je až deset hodin, hodí se pro profesionální využití a v různých typech vozů, i těch, kde by bylo obtížné nebo nevkusné autokameru s přísavkou umístit.

 

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

ak-celtec-triumf-krabice1-600

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x