mio_banner
ak-celtec-m10-150

Nabídka zrcátkových autokamer je široká, ale soustřeďuje se obvykle do nižšího cenového segmentu.

Dostala se nám do ruky duální kamera do auta s nadstandardním designem, dotykovým IPS displejem a zadní kamerou.

Jak se nám líbila?

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

Vzhled a instalace

Hned od počátku je možné odlišit M10 od ostatních autokamer tohoto typu, díky designu, který je výraznější a vhodně doplňuje interiér dražších vozů. Upnutí na zpětné zrcátko je vyřešeno stejnými gumovými popruhy, které vyžadují minimální námahu a jsou nenápadné. Cel-Tec M10 není přehnaně široká, dá prostor tubusu optiky, čnícímu z levé strany, ale nebrání stínítkům ve sklopení příliš.

ak-celtec-m10-zepredu-400

ak-celtec-m10-zezadu-400

Volitelně je možné připojit druhou kameru, určenou pro přilepení na zadní okno, případně instalaci nad SPZ pro použití i při parkování. GPS modul je samostatný, není integrovaný v kameře, určený k přilepení.

ak-celtec-m10-zvenku

 

Ovládání a jízda

Velkým a příjemným rozdílem oproti levnějším zrcátkovým kamerám je možnost ovládání prostřednictvím dotykového displeje. Pohyb po nepříliš složitém menu v češtině je intuitivní, základní nastavení autokamery rychlé, pro přepínání mezi základními mody stačí dotknout se displeje, stejně jako pro vyvolání ovládacích ikon. Zhasnutí nebo rozsvícení zrcátka se provádí tlačítkem na jeho spodku, samotná viditelnost v denním světle je díky IPS displeji nadprůměrná.

ak-celtec-m10-zevnitr

 

Specifikace a kvalita

Záběry z přední (1296 pixelů) i zadní kamery (720 pixelů) jsou pro účely záznamu dopravní situace přijatelné, úhel záběru skutečných 140°, funkce WDR pro zlepšení kvality za horších světelných podmínek bezproblémová. Na paměťovou kartu 64 GB uložíte přes 7 hodin záznamu při využití přední i zadní kamery zároveň, je možné použít kartu až 128 GB.

 

Zde jsou naše další testovací videa

 

M10 nabízí navíc asistenta jízdních pruhů (LDWS), navádění parkovací čáry a parkovací režim, spolu se všemi výhodami GPS.

 

Závěr

Cel-Tec M10 dual GPS Premium je dobře vypadající zrcátkovou autokamerou s GPS a možností využití zadní kamery. Spolehlivá funkce je základem, dotykové ovládání příjemným bonusem.

 

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x