mio_banner
ak-celtec-mk02-krabice

 

Cel-Tec MK02 je duální kamera pro motorky, když jezdec potřebuje pevně instalované záznamové zařízení namísto krátkodobě připevněné akční kamery. Protože MK02 lze využít také jako kameru do auta, podívali jsme se na tuto možnost jako první.

Zde najdete detailní specifikace Cel-Tec MK02 Dual

 

Instalace Cel-Tec MK02 Dual

Protože motocykl obvykle nemá autozásuvku, hlavní modul je třeba připojit kabelem k elektroinstalaci 12 - 24V napevno anebo prostřednictvím vhodného napájeného konektoru. Doporučuje se umístit ho pod sedlo, zatímco přední a zadní kamery přilepit nebo přišroubovat tak, aby spolehlivě držely.

ak-celtec-mk02-motorka.jpg

 

Kabeláž je přehledná a jednoduchá pro zapojení, paměťovou kartu je třeba pro bezvadný záznam naformátovat přímo v přístroji. Spuštění nahrávání je automaticky po aktivaci elektrického okruhu, kamera se ovládá i tlačítkem, vyvedeným pomocí kabelu na dosah jezdce.

 

ak-celtec-mk02-kamera-600

 

Specifikace Cel-Tec MK02 Dual

Přestože tělo připomíná parkovací kameru, u kterých očekáváme nižší rozlišení, v tomto případě dostaneme plnohodnotné FullHD 1080 x 1920 pixelů při 30 fps s širokým úhlem záběru 140 stupňů. Paměťová karta může mít až nadprůměrných 256 GB, pod gumovou krytkou modulu je chráněná proti stříkající vodě (IP65).

 

ak-celtec-mk02-vsechno-800

 

Přiložený modul GPS může jezdec volitelně připojit, ideálně ne pod plechy, aby mohl navázat dostatečné spojení se satelity. Samotné nastavení kamery se provádí prostřednictvím WiFi v jednoduché aplikaci pro Android a iOS, důležitější je zde jen formátování SDXC karty, ostatní volby jsou nastavené. Během cesty se dají tímto způsobem také procházet, přehrávat a sdílet soubory videa, případně fotografií.ak-celtec-mk02-aplikace

Černá skříňka pro motorky má stejné funkce jako záznamová kamera do auta, spustí tak nahrávání při nárazu, videa se ukládají ve smyčce, kde se po zaplnění paměti nejstarší začnou odmazávat jako první, s výjimkou těch, pořízených právě po aktivaci G-senzoru. Mikrofon je u MK02 umístěný na ovladači.

 

Zkušenosti s Cel-Tec MK02 Dual

Neměli jsme ještě možnost nainstalovat kameru na motorku, díky dodatečnému připájení konektoru do autozásuvky jsme vyzkoušeli uváděnou možnost využití v autě. Pro stálou instalaci a větší vozy stačí použít prodlužovací kabel, který dovozce samostatně nabízí, tím se ze zařízení stane plnohodnotná duální kamera do auta. Oproti ostatním modelům na trhu má konfigurace výhodu v miniaturní přední kameře a možnosti záznamové zařízení uschovat.

ak-celtec-mk02-auto.jpg

Zařízení při aktivaci dvakrát pípne, nahrávání indikuje červenou barvou dioda na ovladači. Jak uvidíte na našich testovacích videích na YouTube, kvalita záznamu je vysoká, u motorky je pak třeba očekávat vyšší míru vibrací:

 

 

Hodnocení Cel-Tec MK02 Dual

Výběr záznamových kamer na motorku je na našem trhu omezený, Cel-Tec MK02 je kvalitní variantou nejistých dovozů. Na rozdíl od akčních kamer je přístroj určen pro stálou instalaci, umožňující využití záznamu v případě krajních situací nebo nehody, díky GPS i pro sledování trasy. Výhodou je zde použití externích kamer, vysoce odolných vůči vodě s krytím IP67, snadná je možnost ovládání prostřednictvím WiFi.

 

Zde najdete ceny Cel-Tec MK02 Dual

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x