mio_banner
ak-navitel-mr250-150

Duální zrcátková kamera je důstojným zástupcem svého segmentu. Nabízí Full HD rozlišení pro přední kameru, parkovací kameru pro zadní okno nebo díky ochraně IP65 nad SPZ, velmi přijatelný záznam a snadné ovládání.

Jaké jsme s ní měli zkušenosti v provozu?

Slevu 20% právě nabízí eshop Navitel při použití našeho jedinečného kódu: AUTOKAMERA2022

 

Instalace

Autokamery tohoto typu stačí nasadit na zpětné zrcátko a vyhnout se tak starostem s přísavkami nebo samolepkami. Výměnou za širší přehled dění za vámi je menší komplikace při sklápění stínítka, kdy je ve většině vozů třeba nahnout kameru, aby stínítko prošlo nahoru nebo dolů, a o širší zrcátko nezavadilo. Tubus čočky kamery je pohyblivý, aby korigoval zamíření i po nastavení zpětného zrcátka do správného úhlu.

ak-navitel-mr250-400

Napájecí kabel je, stejně jako u ostatních kamer do auta, možné nechat volně viset, nebo ho připevnit do spáry v polstrování, případně pod něj. Zadní kamera, budete-li ji používat, má dostatečně volný kabel i pro pětimetrový vůz. Je možné ji přilepit nebo přišroubovat na zadní okno, pokud ji plánujete využívat při parkování, její zamýšlené umístění je nad zadní SPZ, instalace pak bude vyžadovat vyvedení kabelu.

 

Ovládání

Série tlačítek ve spodní části zrcátka je dobře popsaná, vyhnete se tak i studování manuálu. Nejpřístupnější tlačítko vlevo při dlouhém stisku autokameru zapíná a vypíná, při krátkém probudí displej. Tlačítko vpravo během nahrávání uzamkne důležitý soubor, aby se nepřemazal po zaplnění kapacity karty. Tlačítko Nahoru a Dolů mění stav nahrávání zvuku a zobrazování situace za vozidlem na displeji, který je umístěný uprostřed plochy zpětného zrcátka. Prostřední tlačítko OK spouští a vypíná nahrávání, potvrzuje volby v menu. Pro první použití není třeba autokameru nastavovat, nahrává v maximálním rozlišení, jen časová známka nebude přesná.

 

Specifikace

Skutečné Full HD rozlišení pro přední kameru je prospěšné pro rozeznání SPZ okolojedoucích vozidel, zadní kamera ukládá video v rozlišení VGA, vhodném pro přehled o situaci za vozidlem, nemá funkci WDR. Diplej s úhlopříčkou 5 palců je možné nastavit tak, aby se po určité době vypnul, do té doby zobrazuje situaci před vozidlem a ve výřezu i za ním, dokud chcete, případně pohled ze zadní kamery (tlačítko Nahoru).

Přední kamera má úhel záběru užitečných 160 stupňů, vidíte tedy maximum ze situace před vozem. Na paměťovou kartu o kapacitě 64 GB (po formátování 60 GB) slibuje displej Navitel MR250 nahrání více 10 hodin záznamu z obou kamer zároveň, nejméně o třetinu více po odpojení zadní kamery.

 

Jízda

Pokud je autozásuvka napájená jen po otočení klíčkem, kamera se automaticky zapne a začne nahrávat. Spuštění indikuje zvuk a obraz, který zůstane po celou dobu jízdy, nezměníte-li nastavení v menu, aby se po určité době vypnul.

Během testovacích jízd za všech typů počasí jsme nenarazili na žádné problémy, na zrcátkovou kameru si lze rychle zvyknout. Po zapnutí spořiče obrazovky se chová stejně jako zrcátko, jeho provedení působí kvalitním dojmem včetně barevného provedení.

ak-navitel-mr250-2-400

Kamera není tak drahá, aby bylo nutné ji z auta odnášet a to je pro běžného řidiče nejlepší, nechce se starat o přístroj navíc, očekává spolehlivost. Vestavěný akumulátor umožňuje krátkodobou funkci i bez přívodního kabelu. Dojde-li k situaci, když je třeba přenést soubory z paměťové karty, pomocí tenkého nástroje je možné ji vycvaknout ze slotu, případně přenést videa pomocí miniUSB kabelu do počítače.

 

Kvalita záznamu

Přední kamera podává velmi přijatelné výsledky, zcela dostatečné pro autokameru jako důkazní prostředek. Přestože to dovozce neuvádí, disponuje režimem WDR nebo podobným, který výrazně zlepšuje obraz v noci. Uváděných 30 snímků za vteřinu netrpí nadměrnými výpadky, rozlišení 1920 x 1080 pixelů umožňuje idenfifikaci SPZ a dalších detailů, zadní kamera rozezná situaci a základní charakteristiky vozidla za vámi.

 

Závěr

Navitel MR250 odvádí ve své kategorii dobrou práci za dobrou cenu, není komplikovaná doplňkovými funkcemi. Dá se používat i bez druhé kamery a díky kapacitě až 64 GB pro paměťovou kartu není omezená pro užití jen občasnými řidiči.

 

Nejnižší cenu pro Navitel MR250 najdete na cenovém srovnávači Heureka

 

Klikněte pro zkušební videa na našem YouTube kanálu

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x