mio_banner
ak-lamaxc9-500

Lamax C9 je na první pohled konzervativní kamera s přísavkou a velkým displejem.

Ve skutečnosti překvapí kvalitním obrazem v rozlišení až 2560 x 1080 pixelů a databází, která ve spolupráci s GPS modulem informuje o maximální povolené rychlosti pro daný úsek, spolu s upozorněním na stacionární radary.

Co ještě umí?

Přehled autokamer Lamax najdete zde

 

Vzhled a ovládání

Spolehlivý přísavkový držák je vybaven GPS modulem a zdířkou pro napájení. Samotná autokamera je mnohem nápadnější než Truecam H5, se kterou jsme ji zkoušeli zároveň, 2,7 palce velký displej je ovšem výhodou i pro informace o rychlosti a další. Manuál ani nemusíte otevírat, ovládací menu je v češtině, přehledné a nepříliš složité.

 

ak-lamaxc9-zvenku-400

 

Údaje z databáze

Nejezdíte-li vždy podle předpisů, Lamax C9 je první autokamera, se kterou se možná nahlas pohádáte. Funkce, která zobrazuje na displeji údaje o povolené rychlosti je totiž v základním nastavení doprovázená i zvukovým upozorněním, které se opakuje stále a stále dokola, dokud uvedenou rychlost překračujete. Jste-li tedy zodpovědným řidičem, uvítáte ji, všichni ostatní by si ji měli v nastavení vypnout.

Údaje z databáze jsou prospěšné těm, kdo nepoužívají aplikace typu Waze, ať už na chytrém telefonu, navigaci nebo středovém panelu u lepších vozů. Informují kromě maximální rychlosti o statických radarech, všechna upozornění jsou výborně viditelná na displeji. Aktualizace neprobíhá automaticky, je třeba kameru připojit k počítači a nahrát na paměťovou kartu aktualizovanou databázi ve formě instalačního souboru nové verze firmware, ten je ke stažení na stránce Lamax C9.

 

ak-lamaxc9-vzhled-400

 

Video

Jak můžete vidět z ukázek na našem YouTube kanálu, záběry mají nadprůměrnou kvalitu, danou i vyšším rozlišením. To může přijít vhod, pokud by SPZ vozu byla zřetelná až na pozici dále od kamery, více pixelů umožní větší přiblížení. Nahrávání je standardní pro autokamery, tj. přemazávají se nejstarší záběry, v obraze je údaj o čase a rychlosti, v souboru MP4 i údaj o poloze, který umožní přehrávání v programu, propojeného s mapovými podklady. Nahrávky v rozlišení 2560 x 1080 pixelů zaplní paměťovou kartu 64 GB za necelých 10 hodin, vyšší kartu použít nelze, řidiči, kteří se vrací pozdě, tak možná rozlišení sníží.

 

přepněte do nejvyššího rozlišení

 

Další funkce

Lamax C9 umí upozornit na vyjetí z jízdních pruhů (LDWS), s nastavením rychlosti, od které se má aktivovat. Můžete si zapnout budík, tj. plán odpočinku, který navrhuje přestávky, další funkce jsou standardní, G-senzor pro náraz, noční režim WDR, detekce pohybu.

 

Zhodnocení

Nové funkce v tradičním balení uspokojí velkou část zájemců o kameru do auta. Lamax C9 nabízí vše potřebné v nadprůměrné kvalitě, nevyžaduje nastavování a údržbu, jen pozornost ve chvíli, kdy překračujete místní dopravní omezení.

 

Přehled autokamer Lamax najdete zde

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x