mio_banner
lamax_c7_zpredu_150

Dovozce autokamer Lamax neměl obavy svěřit nám k testování nepříliš drahý typ Drive C7 a udělal dobře. Co se nám na ní líbilo, si můžete přečíst v celé recenzi, z ní vybíráme:

  • malá kamera do auta, která se snadno přenáší
  • přijatelná obrazová kvalita i v podvečer a v noci
  • jednoduché ovládání, snadná každodenní instalace

Videoukázky najdete zde

 

Co ke kameře dostanete

Přísavný držák, USB kabel, návod v češtině, napájecí kabel do auta. Paměťovou kartu microSDHC si kupte třídy 6 a vyšší, aby stíhala nahrávat v nejvyšším rozlišení 1920 x 1080 při 30 snímcích za vteřinu.

 

Instalace a spuštění

Přísavný držák je stabilní a umožňuje přesné zafixování kamery v požadovaném úhlu. Co je důležitější, kameru do něj můžete jednoduchým způsobem zacvaknout a nebude to nepohodlné ani několikrát za den, když nechcete C7 nechávat v autě. Přitom je natolik malá, že ji můžete přenášet v kapse od košile, váží jen kolem 85 g s kartou.

lamax_c7_na_skle

 

Ovládání

Jasně označené tlačítko na zapnutí / vypnutí, tlačítko M(enu), tlačítko OK, které spouští a vypíná záznam, dvě šipky, tlačítko ! pro zachování důležité nahrávky a tlačítko P. To slouží k zapnutí parkovacího modu a timelapse (vysvětlení níže). I bez manuálu  můžete začít autokameru rovnou používat a měnit nastavení, při jízdě tlačítko OK nahmatáte snadno vlevo a tlačítko ! (SOS) vpravo.

 lamax_c7_ze_strany

Zkušenosti z cesty

C7 připnete, připojíte k napájení, pokud je v něm proud, začne nahrávat, nemusíte se o nic starat. Na rozdíl od většiny ostatních kamer do auta není C7 omezená jen délkou záznamu na 1, 3 a 5 minut, desetiminutové bloky oceníte. Když se paměťová karta zaplní, začnou se postupně odmazávat nejstarší záznamy. Ve Full HD rozlišení počítejte s více než 5 hodinami videa, manuál uvádí až příliš optimistických 480 minut. C7 nedělá nepříjemné zvuky, které by odváděly vaši pozornost od situace na silnici, displej se automaticky za pár minut vypne, aniž by se přerušilo nahrávání.

 

 

Kvalita záznamu

Hlavní část našeho testování a vašeho rozhodování. Jako snad každá autokamera do dvou tisíc, C7 vynechává některé snímky, to u kamer do auta moc nevadí. Na slunci má samozřejmě pěkný obraz, výborně se ovšem vypořádává i s protisvětlem, jak můžete vidět na našem kanálu Auto-Kamera.cz na YouTube. Nejdůležitější byl výkon C7 za tmy, díky WDR zaznamená nejen špatně osvětlenou silnici, ale můžete se spolehnout i na čitelné SPZ.

 

 

 

Co ještě C7 umí

Vzhledem k malým rozměrům ji můžete využívat jako příhodný diktafon, spíše ale jako širokoúhlý fotoaparát vzhledem k tomu, že umožňuje základní nastavení a má přisvětlovací diodu. Má dvě funkce, které ovládáte červeným tlačítkem, tzv. Parkovací mód a Timelapse (časosběr). V parkovacím módu může fungovat na baterii až 24 hodin, sepne v něm nahrávání, pokud senzor zaznamená náraz do vozu nebo násilné pokusy o vniknutí. Timelapse zaznamená snímek jednou za vteřinu a uspořádá je do videa, můžete tak vtěsnat celé dny nahrávání do jednoho záznamu, pokud je autokamera připojená k napájení, ať už vůz stojí nebo jede. Stejně jako všechny autokamery má C7 G senzor, o jeho funkci si můžete přečíst zde.

 

 

 

Co s nahranými soubory

Záznam ve formátu komprimovaného .AVI můžete přehrávat přímo na displeji, přetáhnout ho pomocí dodaného USB kabelu do počítače (jím se i mimo auto dobíjí), nebo dát paměťovou kartu do čtečky a soubory překopírovat (u kapacity 32 GB může přehrání celého obsahu karty trvat až 20 minut). Soubory obsahují zvuk (lze v menu kamery vypnout), pokud jste dokoupili GPS modul, také údaje o poloze a rychlosti, které můžete přenést na Google Maps a sledovat trasu.

ak-google-maps-200
 

Jak se nám C7 líbila

Můžete ji strčit do téměř jakékoli kapsy, upnutí na držák je jednoduché, možnost rozšíření o GPS sympatická, stejně jako cena. Ovládání je přehledné a nahrávka pro potřeby zdokumentování jízdy / nehody kvalitní i za špatných světelných podmínek, což stále ještě není obvyklé. Dokud nebudou autokamery integrované přímo do vozu, je to výborná varianta, která vzhledem k displeji už menší být nemůže.

 

Přehled autokamer Lamax najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x