mio_banner
ak-lamax-s9-oficialni

Řidiči, kteří mají v oblibě zrcátkové autokamery, si v poslední době mohli zvyknout na IPS displeje s dotykovým ovládáním. Jak se jezdí s Lamax S9 Dual a jaké má výsledky?

Specifikace Lamax S9 Dual

Velký displej, na šířku skoro 10 palců, funguje jako obyčejné zrcátko, dokud autokameru nezapnete nebo pokud je aktivní šetřič obrazovky. IPS znamená dobrou viditelnost i kontrast, při dotyku se objeví ikony, které umožňují ovládání.

 

ak-lamax-s9-detail

 

Přední i zadní kamera mají rozlišení 1920 x 1080 pixelů při 30 snímcích za vteřinu, přední má noční vidění, kvalitnější obraz, dodavatel uvádí 150° úhel záběru, pro zadní to je 130°. Paměťová karta SDXC má mít podle specifikací maximální velikost 64 GB, my úspěšně testovali 128 GB. Souborový formát MOV s kodekem h264 ukládá i informace z GPS, přední kamera si vezme kolem 4 GB za hodinu, zadní asi 4,5 GB, celkem tak očekávejte asi 7 hodin záznamu pro kartu 64 GB a dvojnásobek pro 128 GB než nejstarší videa uvolní místa novým.

LDWS má po kalibraci hlídat jízdu v pruhu při rychlosti nad 50 km a FCWS upozornit na případnou srážku, GPS databáze upozorňuje na stacionární radary, aktualizace se provádí stažením souboru ze stránek. Lamax S9 má parkovací režim s nahráním 30 vteřin dění kolem vozu, pro aktivnější využití je vhodné zvážit stálé napájení. Díky WiFi je možné využít mobilní aplikaci KaCam pro práci se soubory, i když vzhledem k velkému dotykovému displeji nebude tak vyhledávaná jako u malých autokamer.

 

Zde najdete přehled aktuálně dostupných kamer do auta Lamax.

 

Instalace Lamax S9 Dual

Protože nemusíme schovávat kabely pod čalounění, nešlo o nijak složitou záležitost. Napájení do běžné autozásuvky umožní připojení dalšího kabelu do USB portu, dává tak možnost dobíjení dalšího zařízení. GPS může být nalepené na skle nebo jen připevněné na konstrukci původního zrcátka, šestimetrový kabel, vedoucí k zadní kameře, je možné zapojit i na couvací světlo a získat tak parkovací kameru, která se aktivuje přeřazením.

 

ak-lamax-s9-napajeni

 

Přední kamera se dá nastavit do požadovaného úhlu, softwarové ovládání dokonce umožňuje záběr posunout víc nahoru nebo dolů. Samotné zrcátko se může kdykoli použít v jiném voze, je na původním upevněné jen gumovými popruhy. Všechny konektory (miniUSB pro napájení) i slot na kartu jsou v horní části kamery, uprostřed dolní je tlačítko pro vypnutí a zapnutí, všechno ostatní ovládáme na displeji.

 

ak-lamax-s9-zvenku

 

Zadní kamera se nalepí zevnitř zadního skla 3M lepítkem a pootočí do potřebného úhlu, aby nebyl obraz převrácený, stačí mít správně nápis Lamax a nálepku 1080p nahoře, v balení je náhradní lepítko.

 

ak-lamax-s9-zadni

 

Lamax S9 Dual má baterii, která umožní korektní uložení posledního záznamu, umí také statické fotografie. Z dalších běžných funkcí pro autokamery je to G-senzor s nastavením citlivosti, záznam do smyčky, vypnutí mikrofonu a další. GPS může ukládat informace přímo do obrazu, my zvolili jen rychlost, ne polohu a datum / čas. Ten se nastavovat nemusí, ale určitě je třeba zformátovat paměťovou kartu přímo v kameře, standardní formátování vystačí jen do 32 GB.

 

Zkušenosti s Lamax S9 Dual

 

Podívejte se denní video za slunečného počasí:

 

 

A jak se S9 Dual vypořádá s nočním záznamem:

 

 

Při nastavení spořiče obrazovky se autokamera chová jako zpětné zrcátko, stačí do ní ťuknout (nebo hlasově ovládnout) a můžeme zkontrolovat záběr, případně přepnout na zadní kameru, vidí mnohem více než zrcátko zevnitř auta:

 

 

Ovládání displeje při jízdě znamená soustředit se na ikony, říkali jsme si, jestli nebylo u starších kamer bezpečnější mačkat tlačítka, u nich ale bylo nutné pamatovat si, co znamenají, popis nebyl z pozice řidiče viditelný. Lamax tu vyšel řidičům vstříc dvanácti hlasovými příkazy v angličtině, které fungují bezvadně, pokud zvládnete přízvuk:

 

ak-lamax-s9-hlas

 

Je možné používat přepínání pohledu kamery i při jízdě, někteří řidiči mu dají přednost před náklonem odrazné plochy, která může přijít do konfliktu se stínítky. To se ale S9 někdy stát nemusí, na rozdíl od ostatních zrcátkových autokamer má vysouvací přední objektiv.

 

ak-lamax-s9-zevnitr

 

Hodnocení s Lamax S9 Dual

Jde o příjemnou zrcátkovou kameru s dotykovým ovládáním na kvalitním displeji, solidním záznamem situace před vozem i za ním. Paměťová karta až 128 GB umožní dostatečně dlouhou nahrávku, dodatečné funkce, hlavně parkovací režim, jsou v praxi užitečné stejně jako možnost využití zadní kamery k couvání.

 

A kolik stojí autokamery Lamax?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x