mio_banner
Levná autokamera pro staré auto

Jestli má vaše auto hodnotu dvacet tisíc, možná nehledáte autokameru, která by vás stála 10% jeho ceny, přestože ji potřebujete. Pak by se trocha pátrání přece jen mohla vyplatit a za 20€ až 30€ byste se mohli smířit s přijatelným obrazem, na kterém ve dne rozpoznáte SPZ a v noci víc než jen světla, jak tomu bývá u nejhorší kategorie kamer do auta (cca pod 15€ při objednání přímo z Číny).

Této volbě vyhovují už některé autokamery od chipsetu Novatek 96220 výše, jednu z těch lepších jsme vyzkoušeli. Chcete-li vědět víc, klikněte na pokračování.

 

Podobnosti a rozdíly

V obyčejné krabičce se základním popisem najdete kameru, napájecí kabel do auta a držák, propojovací kabel miniUSB - USB, návod v něčem, co se podobá angličtině.

ak-novatek-96220-krabice-400

Navenek vypadá autokamera jako Lamax, ale už displej je odlišný, a jak zjistíme při prohlížení záznamu, i zbytek elektroniky, určitě snímač a procesor, optiku nelze posoudit. Ovládání je stejné, firmware standardně v angličtině s možností přepnutí do dalších západních jazyků, ruštiny a polštiny.

ak-novatek-400

Baterie se dobře drží ke dvaceti minutám, dobíjet se dá nejen v autě, ale i z USB portu, kamera se dá napájet z powerbanky i za provozu. Držák je stabilní, tenhle typ autokamery se ovládá v autě snadno, za chvíli si jí přestanete všímat.

Má všechny základní funkce, které má mít - G senzor, parkovací mód, nahrávání do smyčky, pořizování statických snímků, možnosti nastavení obrazu a další. I když správné nastavení vyvážení bílé na zamračené počasí jen zajistilo nafialovělý obraz ve všech podmínkách, optimální je ponechat volbu Auto.

Rozdíl oproti značkovým autokamerám, které jsme měli (zcela nové) v ruce, byl i v tom, že už tento jeden kus měl problém s firmware, kamera se stále restartovala. Teprve po vypnutí všech nepotřebných funkcí v menu se problémy ztratily a začala být spolehlivá - i poté, co se funkce znovu postupně pozapínaly.

ak-novatek-96220-freeze-400

Jaký záznam můžete očekávat

Je o skok výš než u levných nekvalitních autokamer, ale stále o stupeň níž, než u základních značkových kamer. Obraz je přijatelný, SPZ je možné většinou přečíst, což je obvykle problém nekvalitních modelů. Je třeba se smířit s frekvencí nižší než 25 snímků za vteřinu, záznam díky tomu viditelně cuká, u kamery do auta to ovšem není na překážku. Noční nahrávka je vzhledem k ceně přijatelná, je možné si z ní udělat představu o celkové situaci na silnici o hodně lépe než u nejlevnějších autokamer.

Přepněte rozlišení na 1080: 

 

 

Zhodnocení

Jako svědek nezáviděníhodné situace na silnici je kamera v této cenové kategorii dostatečná, design je prověřený, používá se i pro dražší modely. Jako u všech neznačkových produktů je ovšem dobré očekávat menší vyladěnost systému a nižší pozornost při výrobě i výstupní kontrole. Podobná autokamera pak může vyjít například na 500,- až 800,- Kč, ale už Lamax C3 za 1.190,- nabízí lepší obraz s minimálním cukáním.

 

 

 

niceboy-pilot-xr

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x