mio_banner
ak-mio-818-zvenku

 

Nadprůměrně vybavená kamera do auta s námi jezdila během slunečných dní a můžeme se tak podělit o zkušenosti z jejího používání.

Jaké byly?

Kolik Mio MiVue 818 stojí?

 

Instalace Mio MiVue 818

Nový samolepící držák je překvapením, ve chvíli, kdy už se zdálo, že další zmenšení není možné, Mio posunulo spoj o něco níže a samotné uchycení tak zabírá minimum místa. Je to důležité pro hodně typů osobních vozů, které nemají vysoké čelní sklo a přísavkový držák posouvá někdy autokamery do výhledu řidiče. Přilepení v tomto případě probíhá za účasti průhledné fólie, která umožňuje změnu pozice kamery v autě nebo mezi nimi (jen doporučujeme pečlivější nalepení, které zabrání vzniku vzduchových bublin).

ak-mio-818-zvenku-600

Dodávaný napájecí kabel je s konektorem do autozásuvky 12V, my použili náhradu s koncovkou USB, vhodnou například pro vozy s novějšími zásuvkami. Nastavení kamery bylo intuitivní i bez návodu, čtyři tlačítka mají na displeji jednoduché ikony funkce, protože datum a čas si Mio MiVue 818 bere z GPS modulu, dá se vyjet i bez programování, jen se doporučuje naformátovat paměťovou kartu pro zajištění stability záznamu.

 

Specifikace a funkce Mio MiVue 818

Autokamera nahrává v detailním rozlišení WQHD 2560 x 1440 pixelů při 30 snímcích za vteřinu nebo FullHD 1920 x 1080 při 60 fps, se 140° úhlu záběru. Umí proto pracovat s rychlou paměťovou kartu až 128 GB, na kterou ukládá záznam ve formátu .mp4 v úsporném kodeku H.264, včetně informací z GPS. Mio má baterii, dá se proto využít i pro záznam po odpojení od napájení, pro dlouhodobé využití inteligentního parkovacího režimu je vhodný SmartBox jako volitelné příslušenství. Potěší náhradní samolepka a druhá fólie pro přemístění autokamery.

ak-mio-818-vsechno

Mio 818 toho umí víc, jednou z nejzajímavějších funkcí je automatické zálohování do smartphone v reálném čase. Stejně tak aktualizace firmware autokamery probíhá přes WiFi, mnohem pohodlněji než prostřednictvím kabelu, počítače a s hledáním souboru na stránkách. Díky Bluetooth se dá auto také najít na přeplněném parkovišti, aplikace uloží do telefonu s GPS jeho polohu.

ak-mivue-radar

Ve výbavě najdeme kromě propracované práce s upozorněním na radary i možnost automatického ukládání přehledu jízd, FCWS, LDWS, funkci Zastav a jeď, připomínku pro únavu řidiče, aktivaci světel a indikaci ekojízdy.

 

Zkušenosti s Mio MiVue 818

Šikovnou možností je nastavení obrazovky do módu HUD, kdy zobrazuje aktuální rychlost, povolenou, a informace o stacionárních radarech, ty mohou být doprovázené i zvukovým upozorněním. V ostatních případech je kamera v autě jen tichým společníkem, který nahrává ve zvolené délce souborů, dokud se paměťová karta nezaplní, pak začne přemazávat nejstarší záznamy. Automaticky se zapne, jakmile zásuvka dostane proud, vypne v nastaveném intervalu, z držáku je možné ji vysunout a odnést.

ak-mio-818-detail-2-600

Používání aplikace MiVue Pro App ve smartphone je intuitivní, po připojení přes WiFi se dají nastavit funkce autokamery, také se do telefonu mohou ukládat videa, aktivovaná nárazem, ostatní můžete kontrolovat bezdrátově při vyvolání přímo z paměťové karty kamery.ak-mio-app

 

Obrazová kvalita je vysoká, jak můžete vidět z oficiálního videa:

 

 

Nižší, když nezabráníte přistání hmyzu během jízdy na čelním skle, jak vidíte na praktických videích na našem kanálu YouTube - to mají společné všechny autokamery.

 

Hodnocení Mio MiVue 818

Nadprůměrně vybavená kamera do auta nabízí kvalitní videozáznam, snadné ovládání i přes aplikaci, spolu s jednoduchou aktualizací a zálohováním. Potěší velký displej díky miniaturizaci samolepícího držáku, který je také možné snadno přemístit. Doplňující funkce zahrnují vše, co má moderní autokamera mít, spolu s propracovaným upozorněním na rychlostní měření.

 

Mio MiVue 818 na Alze

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x