mio_banner
ak-mivue-846

 

Proč by moderní kamera do auta měla postrádat displej? Je možné mít kompaktní přístroj a zároveň si zachovat přehled nad nahráváním a ovládáním bez WiFi připojení. To ale může být i přínosem.

Co umí Mio MiVue 846?

Aktuální porovnání cen pro MiVue 846 najdete zde

 

Specifikace a funkce Mio MiVue 846

Snímač Sony Starvis a světelnost objektivu 1.8 se podílejí na dobrém výsledku v rozlišení FullHD 1920 x 1080 pixelů s možností ukládání 30 nebo 60 snímků za vteřinu. V autokameře je integrovaný GPS modul, umí parkovací režim s pasivním napájením, úhel záběru je v úhlopříčce skutečných 150°, kapacita paměťové karty nadprůměrných 256 GB.

 

ak-mio-mivue-846-otaceni.jpg

Mio MiVue 846 se díky WiFi aktualizuje bezdrátově, stačí chytrý telefon s internetem, nemusíte autokameru připojovat k počítači a hledat po stránkách soubory s aktualizovaným firmware nebo databází radarů. Ani po QR kódu aplikace nemusíte v návodu pátrat, stačí dát vyhledat Mio nebo MiVue. Model 846 je jedním z těch, které umožňují připojení zadní kamery, můžete se pro ni rozhodnout dodatečně.

 

ak-mio-846-vsechno

 

MiVue 846 má další asistenční funkce, upozorní vás při vyjetí z pruhu, při riziku srážky, můžete si nastavit zvukové upozornění při překročení rychlosti, najdete i připomínku pro rozsvícení světel, budík proti únavě řidiče, funkci zastavit a jet, indikaci ekologické jízdy.

 

Zkušenosti s Mio MiVue 846

Uchycení autokamery na čelním skle je úsporné a praktické. Dobře se rozhodněte, kam ji umístíte, lepicí nálepka i plocha držáku je pevná, oceňujeme, že je v nenápadné černé barvě. Kameru přitom můžete jednoduše vycvaknout a odnést (pokud jste si nechali místo na vysunutí doprava), je to podobně snadné jako u magnetického držáku, ale méně náročné na prostor. Že je displej 2,7" pod úhlem, vůbec nevadí, je na něj dobře vidět, Mio MiVue 846 se dá umístit i před zpětné zrcátko.

 

ak-mio-846-zevnitr

Autokamera dělá během jízdy co má, užitečné je včasné upozornění na radar ve vzdálenosti, kterou si zvolíte, detaily k úsekovému měření. Parkovací režim s detekcí nárazu nebo i pohybu osoby se dá použít i bez potřeby vnějšího napájení pro zaznamenání situace po nárazu, pro dlouhodobý záznam je možné pořídit SmartBox, který napájení zajistí. Li-Ion baterie nevydrží dlouho, jejím úkolem je korektní uložení posledního videa po vypnutí napájení z autozásuvky (do kamery vede miniUSB).

 

ak-mivue-radar

 

Můžete a nemusíte mít údaje GPS vepsané v obraze, ujetou trasu lze také sledovat na počítači v programu MiVue™ Manager. Přiložený návod je stručný, samotné menu kamery ovšem přehledné, datum a čas se aktualizuje přes GPS, tak není ani nutné něco měnit. Jen paměťová karta by měla být naformátována v přístroji, dá se i přiřadit prostor pro jednotlivé záznamy - kolik pro normální, jakou část pro SOS po ručním uložení nebo nárazu, kolik místa zabere video z parkovacího režimu.

 

ak-mio-mivue-846-prenos

 

MiVue Pro App dělá to, co ostatní aplikace pro smartphony, kdybyste ho měli právě připojený k autokameře, přes WiFi může automaticky do telefonu odeslat záznam z času nárazu. Jak aktualizovat bezdrátově, se dozvíte i z tohoto videa.

 

ak-mio-846-app-2

 

Video Mio MiVue 846

S videozáznamy jsme byli spokojení, pěkné barevné podání dává příležitost i záběrům z dovolené, pro autokameru je hlavní, že možnost rozeznání SPZ je nadprůměrná. Je to i díky frekvenci 60 snímků za vteřinu, které vidíte na našich ukázkách (určitá komprese nastala na YouTube). Na 64 GB se vejde skoro 9 hodin záznamu v této kvalitě (H.264), méně, pokud jste vyhradili prostor pro videa chráněná proti smazání, více, pokud nastavíte 30 fps.

 

Další videa v odlišných světelných podmínkách najdete na našem kanálu na YouTube, včetně nočního v režimu WDR.

Test volitelné zadní kamery A30 ve FullHD se 140⁰ je například zde:

 

Hodnocení Mio MiVue 846

Mio MiVue 846 je moderní autokamera s inovativním designem, má promyšlené funkce a zachovává si displej i v kompaktním těle. Můžete počítat se solidním obrazem a širokým záběrem, spolehlivou GPS, užitečná je možnost připojení zadní kamery.

 

Aktuální porovnání cen pro MiVue 846 najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x