mio_banner
ak-mivue-848-oficialni

 

Mio 848 je kamera do auta s GPS, kvalitní optikou, bezdrátovou aktualizací a dalšími funkcemi. V našem testu jsme se podívali na to, jak si vede v běžném provozu v různých podmínkách, nejen s čistým předním sklem po vyjetí z myčky.

Mio MiVue 848 - specifikace

Až 256 GB může mít paměťová karta Class 10 pro kvalitní záznam ve FullHD 1080 x 1920 pixelů a 60 snímcích za vteřinu. Ten zabere více než 7 GB za hodinu, pro delší den na cestě tak postačí SDXC 128 GB nebo i 64 GB při snížení počtu snímků na 30. Skutečný úhel záběru je 150°, jak si vede Sony snímač STARVIS CMOS, uvidíte na našich videích.

Formát .MP4 s kodekem H.264 ukládá údaje o poloze GPS, která také umožní upozornění na stacionární radary. Zakoupenou kameru do auta je tu vhodné aktualizovat, nejen kabelem, OTE (over the air) je propojení prostřednictvím WiFi s telefonem, tabletem nebo notebookem.

Mio MiVue 848 má superkondenzátor, s kapacitou dostatečnou na korektní uložení posledního záznamu i po odpojení od napájení, životnost je oproti baterii podstatně delší.

 

ak-mivue-848-vsechno

 

Mio MiVue 848 - instalace a funkce

Samolepící držáky se prosadily díky úspoře místa, ale jejich nevýhodou je obtížná možnost přemístění autokamery. I přesto, že v baleních najdete náhradní samolepku, je obvykle jen jedna a samotná operace odlepení je náročná. Mio využívá statickou nálepku na sklo, na kterou se teprve pevně přilepí držák autokamery. To umožní její přemístění v rámci vozu nebo do jiného prostým odloupnutím průhledné fólie.

 

ak-mivue-848-zevnitr

 

MiVue 848 nezabírá moc místa přesto, že využívá 2,7" displej. Po naklonění čočky a zapojení do autozásuvky je doporučeno naformátování paměťové karty, pak možné vyjet anebo se ještě podívat do detailních nastavení, upravit například délku videozáznamu, vypnout nahrávání zvuku, upravit zvuk přístroje. Video může mít odlišné vyvážení bílé, rychlostní vlastní textové razítko, souřadnice a informace o G-snímači, i jeho citlivost se dá změnit. Napájecí kabel s koncovkou miniUSB je možné připojit i přímo do držáku, případně využít jiný propojovací, pokud byste využili přímo USB zásuvku namísto klasické.

 

ak-mivue-848-zvenku

 

Z dodatečných funkcí je k dispozici LDWS (jízdní pruhy), FCWS (auto před námi), připomínka zapnutí světel v šeru, budík pro přestávku v jízdě, indikace ekojízdy a funkce zastavit a jet - upozornění na rozjetí vozu před námi, pokud stál déle než 10 vteřin, obvykle na semaforu nebo závorách. MiVue 848 má možnost kalibrace, kdy umožní správné zarovnání čočky kamery pro optimální rozhled, parkovací režim, pro který je třeba zajistit stálé napájení, například Smartbox III, umí samozřejmě pořizovat fotografie.

Poměrně zajímavá je možnost dokoupení zadní kamery, která se připojí přímo do hlavní napájecí zdířky v přední kameře.

Detailní nastavení umožňuje i upozornění na pasivní radary, nastavení varování a vzdálenosti, způsob varování, možnost upozornění na vlastní rychlostní limit, který si může zodpovědný řidič nastavit. Práce s radary je poměrně detailní:

 

 

Aplikace pro chytrý telefon a počítač umožňuje všechny běžné operace, jako je přehrávání, stahování souborů, detailní nastavení kamery, aktualizace, zobrazení vozu na mapě a podobně.

 

Mio MiVue 848 - zkušenosti z jízdy

Ovládání prostřednictvím čtyř tlačítek je přehledné, i když po prvním nastavení obvykle využijeme jen červeně označené pro uzamknutí aktuálního záznamu.

Na našich YouTube stránkách najdete skutečné testy za všech obvyklých světelných podmínek, přepněte na nejvyšší rozlišení (kvalita originálního záznamu je i přesto vyšší než zprostředkovaná na YouTube):

 

 

 

Mio MiVue 848 - hodnocení

Kvalitní kamera má pokročilé funkce, které můžete využít teď nebo v budoucnu, bezdrátovou aktualizaci, možnost připojení zadní kamery. Zabírá málo místa na předním skle i při využití displeje, s možností jednoduchého odepnutí i přesunu do jiného vozu. Dobře se vypořádává se změnou světelných podmínek, má nadprůměrný úhel záběru, spolu s využitím paměťové karty až 256 GB se tak hodí i pro ty, kdo jezdí pravidelně.

 

Kolik Mio MiVue 848 stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x