mio_banner
ak-mio-c314-detail-800

 

Kameru do auta používá hodně řidičů, stále jsou však v menšině. Plošnému rozšíření brání přesvědčení, že nebude třeba, úvahy nad tím, zda nebude překážet, a také neochota do autokamery investovat. MiVue C314 je základní model značky, který vychází nerozhodnutým zájemcům vstříc. Je ve své funkci svědka dostatečná?

Informace o ceně autokamer Mio MiVue najdete zde

 

Design Mio MiVue C314

Mio C314 sdílí s ostatními modely značky elegantní úsporný design, nenápadný zvenku, příhodný pro časté přenášení. Vytažení autokamery z přísavkového držáku je bezproblémové po nalezení správného úhlu, samotné upevnění na předním skle je spolehlivé. Oproti magnetickým zabírá tradiční držák více místa, jeho výhodou je možnost přemístění kamery do jiného auta, nejsme omezeni počtem přiložených 3M nálepek.

 

ak-mio-c314-vsechno-600

 

Kabel miniUSB vede přímo do přístroje, po vložení microSD paměťové karty až 64 GB už jen stačí nastavit správné datum a čas. Kamera do auta má standardní výbavu G senzorem, nahrávání do smyčky (nejstarší záznamy se začnou při zaplnění paměti přemazávat), automatické zapnutí a vypnutí v závislosti na napájení, funkci fotoaparátu. Čtyři tlačítka po straně se dají snadno nahmatat, jejich funkce se zobrazuje na displeji.

 

ak-mio-c314-zvenku-400

 

ak-mio-c314-zevnitr-400

 

Video Mio MiVue C314

Mio MiVue C314 nevyžaduje po řidiči pozornost, automaticky se zapne, po skončení jízdy uloží poslední video a vypne se. Pro kontrolu je možné krátkodobě zapnout displej nebo ho nechat svítit stále. Úhel záběru je při umístění nedaleko zpětného zrcátka dostatečný, aby zabíral oba jízdní pruhy a část okolí. Kvalita záznamu odpovídá nízké ceně, důležité je, že při zastavení obrazu je možné přečíst SPZ i protijedoucích aut, rozlišení Full HD1080 pixelů je dostatečné.

Podívejte se na naše testovací videa na YouTube:

 

 

Byli jsme spokojení s funkcí držáku autokamery, přestože šlo o starší pracovní vůz s tlumiči na konci životnosti, vibrace se nepřenášely do obrazu ve větší míře.

 

Hodnocení Mio MiVue C314

Mio MiVue C314 je vhodným vstupním modelem, za nízkou cenu dobře plní očekávání pro základní funkci kamery v autě, výhodou je podpora silné značky.

 

Nejnižší cenu autokamer Mio MiVue najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x