mio_banner
ak_mio_420_oficialni

 

Přinášíme recenzi zatím bez záběrů ze zadní kamery.

Jak si Mio MiVue C420 vedla na českých silnicích?

Specifikace a instalace Mio MiVue C420 Dual

Přední kamera má úhel záběru 135°, zadní 130°, obě s rozlišením 1080 x 1920 pixelů v 30 snímcích za vteřinu a skleněným objektivem. LCD obrazovka má 2 palce, čtyři tlačítka umožňují jednoduchou orientaci v menu ve zvoleném jazyce včetně češtiny. MiVue C420 umí pracovat s paměťovou kartou microSDXC až 128 GB.

 

ak_mio_420_vsechno

 

Přísavkový držák nezabírá hodně místa, spolehlivě drží kameru ve všech vozech, kam ji přesunete, kabel s miniUSB konektorem je možné připojit do autozásuvky nebo nahradit dodaný alternativou pro zapojení do USB portu. Zadní kamera MiVue™ T20 má vlastní propojovací kabel microUSB s délkou přes 6 metrů, připevňuje se 3M samolepkou na zadní sklo zevnitř vozu.

 

ak_mio_420_zadni

 

Zkušenosti s Mio MiVue C420

Instalace je jednoduchá, na očištěné přední sklo se autokamera obvykle umístí před nebo vedle zpětného zrcátka, schovat kabel, vedoucí k zadní kameře, bude vyžadovat mírnou demontáž čalounění, lze ho mít i viditelný. V našem případě jsme měli problém s funkcí zadní kamery, videa v případě úspěchu budou doplněná, měla by být ve stejné kvalitě jako u přední kamery.

 

ak_mio_420_zvenku

 

Mio C420 nemá GPS, datum a čas je tak třeba nastavit ručně, případně další položky, pokud je rádi měníte, jako délku záznamu, vypnutí mikrofonu, čas, po kterém se vypne displej. Autokamera má všechny běžné funkce jako G-senzor, fotoaparát, uložení nouzového záznamu s červeným tlačítkem. Paměťovou kartu nad 32 GB vždy formátujte přímo v Mio, je třeba aby byla kvalitní a se záznamovou rychlostí třídy 10, hodina záznamu zabere necelých 5 GB pro jednu kameru.

 

ak_mio_420_zevnitr

 

Jak uvádí prezentace Mio, a je obvyklé pro všechny kamery do auta, MiVue C420 se spustí, jakmile je k dispozici napájení, ať už nastartováním, aktivací elektrického obvodu auta nebo připojením k powerbance. Autokamera má baterii Li-Ion, která umožní i krátký chod po odpojení.

 

Video Mio MiVue C420

V běžném provozu, jen s jedním úvodním mytím předního skla pro simulaci skutečné situace, jsme používali C420 ve všech světelných podmínkách, můžete sami zhodnotit, jak dobře se s nimi vypořádala. Protože zadní kamera má podobné parametry s výjimkou úhlu záběru, dají se očekávat podobné výsledky:

 

 

Hodnocení Mio MiVue C420 Dual

Autokamera v kvalitním provedení má tradiční přísavku a displej, jednoduché ovládání a spolehlivou funkci, je vhodná pro většinu řidičů i díky kapacitě pro paměťovou kartu až 128 GB. Verze se zadní kamerou je vhodná pro jízdu na dálnicích a jiných silnicích s problematickými účastníky provozu.

 

Kolik Mio MiVue C420 Dual stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x