mio_banner
ak-mio-430-oficialni

 

Cenově přijatelná kamera do auta může být vhodná pro profesionály i občasné řidiče.

Proč tomu tak je, se dozvíte v našem silničním testu.

Kolik Mio MiVue C430 stojí?

 

Instalace Mio MiVue C430

Tradiční přísavka má malé rozměry, není tak problém umístit kameru na čelní sklo většiny aut, navíc se zachová možnost jejího opakovaného přemístění, které samolepící systémy nemají. Samotné tělo autokamery má ideální velikost vzhledem k využití displeje, i pro možnost přenášení, GPS modul se přitom vešel dovnitř přístroje.

ak-mio-430-zevnitr-800

Pro stálou instalaci ve voze je vhodné napájecí kabel schovat za polstrování, pro krátkodobé využití není třeba kameru nastavovat, jen u paměťové karty se doporučuje formátování. Zvenku je kamera s výjimkou červené linky celkem nenápadná:

ak-mio-430-zvenku-800

 

Specifikace a zkušenosti s Mio MiVue C430

Recenze se může zdát stručná, ale autokamera není komplikovaná, má vše, co potřebujete. Možnost využití microSDXC karty 128 GB je v současné nabídce nadprůměrná, podobně jako funkce GPS, kde Mio Smart Alert po zvukové signalizaci zobrazuje na obrazovce i aktuální vzdálenost ke stacionárnímu radaru.

Kamera má baterii a obvyklé funce jako G-senzor, nahrávání ve smyčce, fotografování i během záznamu videa, nahrávání zvuku. Průběh trasy a rychlost lze pak sledovat v programu MiVue™ Manager.

ak-mio-430-vsechno-1000

Úhel záběru skutečných 135° umožní umístit kameru kamkoli do auta, kde nepřekáží řidiči ve výhledu, po zapnutí vydá hlasitý zvuk, ostatní lze v menu vypnout. K jeho procházení ani nepotřebujete manuál, je přehledné a v češtině.

Kodek H.264 úsporně ukládá video ve FullHD 1920 x 1080 pixelů v pěkné kvalitě, můžete posoudit sami:

 


Je pravděpodobné, že jiní řidiči dokáží získat i kvalitnější záznam, udrží-li během jízdy přední sklo čisté. Naše testy jsou realistické, pokud autofocus kamery zaostří nesprávně nám, stane se to po infestaci hmyzem anebo po dešti i vám.

 

Hodnocení Mio MiVue C430

Autokamera je optimální volbou pro velkou část zájemců, pravidelný řidič ocení paměťovou kapacitu 128 GB a GPS, sváteční i uchycení přísavkou a přehledný displej. Jestli nepotřebujete speciální funkce nebo drahou optiku, může jít o kameru do vašeho auta.

 

Kde Mio MiVue C430 koupit?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x