mio_banner
ak-mio-mivue-c959w-zvenku

 

Mio kamera do auta v ověřeném designu nabízí kromě GPS a možnosti připojení zadní kamery i pěkný obraz.

Podívali jsme se na něj v záběrech z normálního provozu.

Mio MiVue C595W - parametry

V rozlišení 1920 x 1080 pixelů a 60 snímcích za vteřinu, snímačem STARVIS ukládá autokamera videa ve formátu .MP4 (H.264) včetně údajů o poloze. Skleněná optika má skutečný úhel záběru 140° se světelností F1.8, pro správné uložení posledního videa je tu superkapacitor (kondenzátor). IPS displej 2" umožňuje jednoduché ovládání a kontrolu nahrávání, kompaktní samolepící držák s kloubem nezabírá moc místa. Paměťová karta může mít až 256 GB, z toho hodina záznamu zabere asi 5 GB, více při použití volitelné zadní kamery.

 

ak-mio-mivue-c959w-vsechno

 

Parkovací režim má pasivní a inteligentní režim, pro jeho funkci budete potřebovat MiVue™ Smartbox. Díky GPS se na základě nahrané, případně aktualizované databáze pevných radarů, dozvíte o jejich pozici, můžete také zpětně sledovat trasu vozu v MiVue™ Manager.

Výhodou MiVue C595W je zálohování nahraných souborů prostřednictvím WiFi v reálném čase (OverTheAir) do telefonu, není tak třeba soubory kopírovat ručně nebo nosit paměťovou kartu k počítači. MiVue Pro App toho umí víc, kromě nastavení autokamery i organizaci souborů a samozřejmě přehrávání.

 

Mio MiVue C595W - instalace

Právě uchycení autokamery na čelním skle je u Mio výhodou, antistatickou fólii je možné využívat opakovaně, držák s 3M samolepkou z ní bez problémů sundat. Samotné tělo kamery je na něj nasunuté poměrně těsně, kloub ovšem umožňuje její natočení do potřebného úhlu. Na zkušebních záběrech si ověříte, že je příště vhodná instalace kamery v autě s větším odstupem od středového plastu, aby nepřekážel výhledu doleva.

 

ak-mio-mivue-c959w-zevnitr

 

Díky GPS není nutné nastavovat čas, jen zformátovat microSD kartu, z dalších voleb jsme upravili délku ukládaného videa, šetřič obrazovky. Jako u všech autokamer, nahrávka se automaticky spustí po nárazu (citlivost se dá upravit), nejstarší záznamy jsou nahrazeny nejnovějšími s výjimkou blokovaných právě po nárazu nebo z parkovacího režimu. Není-li k dispozici Smartbox, powerbanka kameru v autě přesvědčí, že je napájená jako za jízdy a nahrává.

MiVue C595W má zdířku (jakck 2,5 mm) na připojení zadní kamery, kterou Mio samostatně prodává, hodí se ji využít, pokud se denně pohybujete v hustém provozu ve městě nebo na dálnici.

 

Mio MiVue C595W - zkušenosti

Po vypnutí zvukových upozornění na kameru v autě zapomenete, jen dioda nenápadně indikuje funkci. Mio Smart Alert o sobě dá vědět, když se blížíte ke statickému radaru v databázi, během průjezd úsekovým měřením informuje, jak dlouho ještě bude trvat. Jak výrobce upozorňuje, nedá se použít v některých zemích jako například Německu, kde bude neaktivní.

Ve videu si všimnete, že se u vozů s výrazným plastem uprostřed čelního skla nevyplatí umístění autokamery přímo vedle něj, pro plánovanou recenzi modelu MiVue C590 jsme kameru posunuli více stranou a výhled se podstatně zlepšil.

Jak si MiVue C595W vedla v různých světelných podmínkách, se můžete přesvědčit zde:

 

 

 

 

Vždy přepněte do nejvyššího rozlišení (originální je ještě v lepší kvalitě), další záběry najdete na našem kanálu na YouTube.

 

Mio MiVue C595W - hodnocení

Pro ty, kdo ocení displej a tlačítka, je autokamera MiVue C595W evolučně vyspělou volbou s moderní funkcí, obraz je ostrý i v náročných podmínkách postupného zanášení čelního skla nečistotami. Parkovací režim, přenos souborů v reálném čase a upozornění na radary jsou příjemným bonusem pro ty, kdo je využijí.

 

Kolik Mio MiVue C595W WiFi GPS stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x