mio_banner
ak-navitel-ar202-oficialni

 

Ve chvíli, kdy máte prokázat svou nevinu při dopravní nehodě, by se v autě hodila jakákoli kamera. Nemusí být vybavená ani drahá, ale když bude protistrana tvrdit něco jiného, měli byste důkaz.

Jak vyhovuje Navitel AR202 NV?

Navitel AR202 NV - specifikace

NV znamená Night Vision, v testech se podíváme na to, jak si vede v nočním městě a mimo něj. Optika je skleněná čtyřčlánková, Navitel uvádí 140° úhel záběru při rozlišení FullHD 1920 na 1080 pixelů. Soubory se ukládají v kodeku .H264 (.MOV), jedna hodina záznamu zabere přibližně 7 GB, na maximální paměťovou kartu 64 GB (po formátování přibližně 60 GB) uložíte tak něco přes 8 hodin záznamu s výjimkou zamčených souborů.

 

ak-navitel-ar202-vsechno

 

Ty, stejně jako u ostatních kamer do auta, můžete označit zmáčknutím tlačítka nebo je automaticky zablokuje G-senzor při otřesu. Nejstarší záznamy se postupně odmazávají, můžete udělat fotografii, další funkce autokamera nemá, spustí se jako obvykle při aktivaci elektrického obvodu auta, má malou baterii pro uložení posledního záběru, možná rychlou fotografii po odpojení od kabelu. Nebudete muset nastavovat WiFi připojení, soubory si dopravní policista zkopíruje přímo z karty.

 

ak-navitel-ar202-zevnitr

 

Navitel AR202 NV - instalace a zkušenosti

Přísavkový držák umožňuje natočení do požadovaného náklonu a úhlu, konektor USB-C na kabelu do autozásuvky vede přímo z kamery. Ta je zvenku dostatečně nenápadná, aby ji majitel nenosil sebou, ale protože má parkovací režim, vyplatí se ji někdy nechat v autě, v případě potřeby s dodatečným napájením.

 

ak-navitel-ar202-zvenku

 

Nastavení menu do češtiny, na správný čas a datum, případně úprava dalších položek jsou rychlé a intuitivní, kamera také spolehlivě začne nahrávat, o tom jako obvykle ujišťuje v průběhu jízdy nenápadná dioda. Kvalita displeje odpovídá ceně, stejně jako kvalita videa, jak uvidíte na našich testovacích záběrech, ve všech světelných podmínkách se dá při zastavení obrazu rozpoznat SPZ.

 

 

Navitel AR202 NV - doporučení

Obyčejná kamera do auta je vhodná doslova pro každého, kdo ještě žádnou nepoužívá, v případě, že chodec nebo řidič udělají chybu, a nebude to zřejmé podle poškození vozu, bez jiného svědka můžete mít problémy prokázat skutečné zavinění. Navitel AR202 NV je tak cenově nenáročným pojištěním proti podstatně vyšším nákladům, které můžou na základě potenciálních komplikací vzniknout. Jednoduchá instalace nebrání použití v jakémkoli typu vozu, pokud profesionálům nepřispěje firma na autokameru, je to vhodná volba i pro ně, nemusí nahrát celý den, rozhodující je poslední video. Parkovací režim je v této cenové kategorii příjemným překvapením.

 

Kolik Navitel AR202 NV stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x