mio_banner
ak_navitel_m800_oficialni

 

Duální kamera pro motocykl nebo čtyřkolku může být lepší volba než GoPro na helmě. Jaké jsme s ní měli zkušenosti, se můžete dozvědět v reálném testu

Specifikace Navitel M800 dual

Přední i zadní kamera s úhlem záběru 130°, rozlišením FullHD 1920 x 1080 @ 30 fps má senzor SONY IMX307 STARVIS. Kapacita paměťové karty SDXC 128 GB se při nahrávání z obou kamer vyčerpá přibližně za 15 hodin, formát souboru .TS ukládá i data z jednotky GPS.

Kamery mají odolnost vůči vodě IP76 (ponoření do metrové hloubky na 30 minut), jednotky a kabeláž IP66 (ochrana proti intenzivně tryskající vodě). Protože Navitel M800 dual má i mikrofon, využívá systém redukce hluku, ostatní funkce jsou stejné jako u autokamer - G-senzor (navíc senzor náklonu), zápis videa ve smyčce s možností uzamčení vybraných, a další. Superkondenzátor má delší životnost než by v teplotních extrémech měla baterie, systém díky němu běží ještě přes 10 minut po vypnutí stroje. Motokamera má parkovací režim, pro jeho využití v delším intervalu je pak třeba zajistit stálé napájení.

ak_navitel_m800_tlacitko2

 

Montáž Navitel M800 dual

V úvodu zmiňované umístění akční kamery na helmě může být nebezpečné, ale při jejím umístění po straně i omezující s ohledem na její výhled, nahrávka také sleduje pohled řidiče. Ne všechny motocykly jsou vhodné pro instalaci motokamery, hlavně ty bez kapotáže, prvky a nezkrácené kabely je pak obtížnější umístit. Kameru je vhodné napojit na systém motorky tak, aby byla funkční po otočení klíčku bez nastartování a mohla být pod proudem desítky minut vzhledem k potřebě bezdrátového přenosu souborů. Pro rychlejší kopírování videí přímo z paměťové karty je vhodnější hlavní jednotku kamery umístit na dobře přístupné místo, pro lepší chlazení nezakrývat.

 

ak_navitel_m800_hlavni_jednotka

 

Při výběru umístění ořední a zadní kamery záleží na možnostech stroje, výhodou je, že ji není problém fyzicky otočit při montáži uchycení shora nebo zdola.

 

ak_navitel_m800_predni

ak_navitel_m800_zadni

 

Základním předpokladem pro nastavení a práci s motokamerou je propojení Navitel DVR Center prostřednictvím WiFi, pokud se to nepodaří napoprvé, stačí údaj o WiFi smazat a najít síť znovu. Je třeba připojit se k WiFi přímo v aplikaci a vrátit se do nastavení, v něm není obvykle potřeba nic měnit, my vypnuli nahrávání zvuku a prodloužili interval záznamu do jednoho souboru na 10 minut. Vždy se doporučuje zformátování paměťové karty v kameře, hodí se změnit heslo:

 

ak_navitel_m800_nastaveni

 

Modul GPS ocení umístění, kde bude mít signál, tlačítko s možností uzamčení záznamu je vhodné mít v dosahu.

 

ak_navitel_m800_gps

ak_navitel_m800_tlacitko

 

Zkušenosti a video Navitel M800 dual

 

Na rozdíl od kamer v autě může být u motokamery obtížnější přístup k paměťové kartě v hlavním modulu, zaměřili jsme se proto na práci se soubory prostřednictvím aplikace Navitel DVR Center. Přehledně v ní vidíme jednotlivé nahrané soubory s možností přehrání, uložení do telefonu trvá necelou minutu pro každou minutu záznamu, pak už je možné jejich sdílení nebo editace.

 

ak_navitel_m800_jizdy

 

Pro přehrání trasy ze všech souborů v programu Navitel DVR Player na počítači je vhodnější kopírování paměťové karty:

 

ak_navitel_m800_program

 

Záznam z testovací jízdy Navitel M800 Dual najdete na našem kanále na YouTube (přepněte do nejvyššího rozlišení):

 

 

Hodnocení Navitel M800 dual

Odolná kamera pro statické umístění na motocykl umožňuje automatický záznam kompletní jízdy v rozlišení FullHD z přední a zadní kamery. Vzhledem k otřesům stroje nezastoupí videokamery, určené pro kvalitní nahrávky přírody, plní svou funkci a něco navíc i díky GPS. Na rozdíl od akčních kamer na helmě vždy v širokém úhlu zabírá situaci před a za motorkou, přesně zaznamená případné pochybení ostatních účastníků silničního provozu.

 

Kolik stojí Navitel M800 Dual?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x