mio_banner
ak-navitel-450-oficialni

 

Pro ty, kterým vyhovují autokamery, umístěné ve zpětném zrcátku, se mohl zdát výběr v poslední době stagnující. Navitel MR450 vystoupil ze základní cenové kategorie přidáním zadní FullHD kamery, dotykového displeje a dalších funkcí. Podívali jsme se na ně v realistickém testu.

Slevu 20% právě nabízí eshop Navitel při použití našeho jedinečného kódu: AUTOKAMERA2022

 

Instalace Navitel MR450 GPS

Jen některé vozy nemají při využití zrcátkových kamer problémy se stínítky, ta jsou obvykle na míru originálnímu zpětnému zrcátku. Pokud jezdíte s trvale vyklopeným stíněním nebo vám nevadí při manipulaci krátké vychýlení nového širšího zrcátka, můžete ocenit jeho širší záběr a funkce, které autokamera nabízí.

Tou je hlavně jednoduchá instalace, stačí dvě gumičky a namíření čočky kamery správným směrem, díky GPS má Navitel MR450 správně čas, jen větší paměťové karty než 32 GB je vhodné ještě naformátovat přímo v autokameře. Pokud budete hledat tlačítka, fyzicky je to jen jedno pro zapnutí a vypnutí, které se dá nahmatat nahoře vpravo od kabelů, ostatní ovládání je na spodní části dotykového displeje, případně přes aplikaci v chytřejším telefonu nebo tabletu.

ak-navitel-450-zevnitr

Zadní kamera se přilepí do interiéru vozu, je možnost připojit ji k couvacímu světlu, aby promítala po zařazení zpátečky situaci za vozem na displej. Propojovací kabel se skoro sedmi metry délky se připojí do přední kamery spolu s napájením, miniUSB konektor může být i od propojovacího kabelu do USB zásuvky, máte-li novější auto, dodávaný kabel je na 12V.

ak-navitel-450-zadni

 

Specifikace Navitel MR450 GPS

U přední i zadní kamery je záznam FullHD 1080 x 1920 pixelů při 30 snímcích za vteřinu, výrobce uvádí 160 stupňů záběru pro přední a 100° pro zadní. Přední senzor SONY 307 s Night Vision zajišťuje odpovídající kvalitu, zadní má elektroniku obyčejnější, plné FullHD rozlišení, které se pomalu stává standardem, je ovšem výhodou.

IPS displej 5,5" v zrcátku je přehledný, dotykové ovládání intuitivní a nekomplikované. Autokamera umí pracovat s paměťovou kartou 64 GB, která v maximálním rozlišení pojme asi 13 hodin záznamu pro přední kameru, polovinu pro obě. Baterie 400 mAh zajišťuje chod i po vypnutí napájení a využití parkovacího režimu pro nahrání videa v délce 15 vteřin z obou kamer. Spuštění je v závislosti na nastavení citlivosti G-senzoru, obvykle při nárazu do vozidla. Při zajištění stále napájené zásuvky nebo prostřednictvím Navitel Smart Box Max se dá využívat funkce parkovacího režimu bez omezení kapacitou baterie.

ak-navitel-450-vsechno

GPS modul je zabudovaný v těle autokamery, v režimu spořiče obrazovky zobrazuje velkými číslicemi aktuální rychlost, ta je často ještě odlišná od údaje tachometru, který z nějakého důvodu výrobci uváděli někdy vyšší.

Užitečnou funkcí je aktualizace databáze a firmware autokamery prostřednictvím WiFi (aplikace Navitel DVR Center) přímo v autě. Odpadá tak potřeba připojení k počítači, hledání a ručního stahování souborů, jejich instalaci, opětovnému nasazování kamery do auta.

 

Zkušenosti s Navitel MR450 GPS

Záběry ze skutečného silničního testu můžete zhodnotit sami:

Další videa najdete na našem kanálu na YouTube, vždy nastavte nejvyšší rozlišení a počítejte s určitou kompresí na straně YouTube.

IPS displej s jasným zobrazením umožní výběr z jedné z kamer nebo obou, dotykové ovládání na jeho spodní části spolehlivé. Nastavení jsou běžná pro kameru do auta, například citlivost senzoru nárazu, délka ukládaných videí, informace, zobrazované v obraze, nastavení vyvážení bílé, vypnutí / zapnutí záznamu zvuku, atd.

GPS nabízí údaje o vzdálenosti ke stacionárnímu radaru, včas na něj hlasitě upozorní a graficky zobrazuje přiblížení, stejně jako povolenou a aktuální rychlost vozu. Systém umí také upozornit na specifika daného místa, pokud ho má v databázi, například pruh pro MHD nebo neočekávanou změnu v přednosti.ak-navitel-450-gps
Zvenku je přední kamera nenápadná, po zakrytí poslední pokovené části si můžete být jistí, že ji téměř každý přehlédne. Zadní kamera je více viditelná, což může být v provozu výhodou, řidiči za vámi by se mohli chovat zodpovědněji a dodržovat lepší odstup. Jen není možné bez jejich souhlasu volně zveřejnit záběry, na kterých lze rozeznat jejich obličej, předání policii a pojišťovně možné je.

ak-navitel-450-zvenku

Aplikace Navitel DVR Center pro smartphony a tablety umožní projít kromě nastavení i zaznamenaná videa nebo fotografie, jejich přehrání a sdílení bez potřeby vyjmutí paměťové karty.

Jestli vaše auto nemá parkovací kameru, Navitel MR450 ji může nahradit, po instalaci kabelu máte při každém zařazení zpátečky během couvání lepší přehled.

 

Hodnocení Navitel MR450 GPS

Dotykový displej je u zrcátkových kamer výjimkou, chytré GPS, parkovací režim a zadní kamera zaujmou i ty, kdo autokameru teprve zvažují. Stálý údaj o skutečné rychlosti na displeji je užitečnou funkcí, stejně jako možnost sdílení souborů a aktualizace prostřednictvím WiFi. Navitel MR450 je v téhle chvíli posunem k novém standardu ve stále oblíbených kamerách na zpětné zrcátko.

 

Ceny Navitel MR 450 GPS můžete porovnat zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x