mio_banner
navitel-r480-oficialni

 

Duální kameru využijí každodenní řidiči, především proto, že ostatní účastníci silničního provozu jsou často nezodpovědní nebo se nechovají podle pravidel.


Jak je pro tuto úlohu vhodná NAVITEL R480 2K?

Instalace a nastavení NAVITEL R480 2K

Zatímco standardní přilepení kamery bývá vedle zpětného zrcátka, v našem případě jsme zvolili umístění, které umožní vedení kabelu napájení i k zadní kameře snadno a bez instalace prostředkem vozu (vzadu pod koberečkem a kolem sedadla do prostoru kufru). Při krátkém testu se ukázalo, že plast za zpětným zrcátkem omezuje výhled autokamery minimálně, volba tak zůstane pro řidiče s vhodnou palubní deskou otevřená.

 

navitel-r480-zvenku

Přední kamera dobře drží i prostřednictvím fólie, ke které je přilepená, zřejmě by se udržela i v horní části čelního skla, s možností přemístění například do jiného vozu. Zadní kamera má ale těžiště stranou nálepky a fólie se tak v našem případě posouvala, kamera nebyla vodorovně, nakonec bylo třeba přilepit 3M nálepku přímo na zadní sklo. Je pravděpodobné, že nepůjde o problém všech zadních skel.

 

navitel-r480-zvenku-zadni

 

Ovládání je pomocí tlačítek jednoduché, jako první se zobrazí výzva k formátování paměťové karty, které výrobci vždy doporučují pro korektní ukládání záznamu. Ten je napevno nastaven pro jednominutový interval ve formátu .MOV, nejstarší soubory se automaticky odmazávají, po otřesu nebo zmáčknutí tlačítka se vybraná videa přesunou do složky, kde jsou proti smazání chráněné.

 

navitel_r480_nastaveni

 

Z dalších nastavení je to citlivost G-senzoru, hlasitost zvuku, možnost vypnutí nahrávání, nastavení intervalu vypnutí displeje, kamera může samozřejmě pořizovat i fotografie, magnetický držák a baterie to usnadňují. Po připojení kabelu zadní autokamery se korektně nahrávají záznamy z obou, jeho délka 5 metrů je pro osobní auto dostatečná.

 

Specifikace NAVITEL R480 2K

Rozlišení přední kamery je 2560 x 1440 pixelů při uváděném úhlu záběru 160°, pokrývajícím celou situaci před čelním sklem i při umístění na palubní desce, senzor je SONY IMX335. Zadní kamera má 1920х1080 ve 136°, obraz omezuje už jen orámování zadního skla. Paměťová karta může mít až 256 GB, autokamera má napájení z autozásuvky s konektorem USB-C, které můžeme nahradit kabelem do zásuvky USB.

IPS displej s rozlišením 320 х 240 pixelů je dostatečně jasný, přepnutí na zadní kameru je tlačítkem, není určená pro kontrolu couvání jako tomu bývá u zrcátkových kamer. NAVITEL R480 2K má parkovací režim, reagující na otřesy, baterie 150 mAh postačí pro omezenou funkci, lze připojit i dodatečné napájení.

 

navitel-r480-vsechno

 

Zkušenosti a videa NAVITEL R480 2K

Autokamera projde dlouhodobým testem, v jehož průběhu bychom upozornili na případné nedostatky, zatím jsme se nesetkali se žádnými. Decentní signalizace diod potvrzuje, že se záznam ukládá, v průběhu dvou týnů, po které se NAVITEL R480 dostala do všech světelných podmínek, odváděla svou práci. Sami posuďte záznam v rozlišení 1440 pixelů (i po přepnutí do nejvyššího rozlišení na YouTube je originál ještě o něco kvalitnější).

 

 

Další videa z přední a zadní kamery najdete na našem kanálu na YouTube. Omlouváme se za rozmazání některých částí obrazu, jak má pro SPZ při zveřejnění být.

 

Hodnocení NAVITEL R480 2K

Autokamera s jednoduchou instalací je vhodná pro všechny, kdo chtějí mít důkaz i toho, co se dělo za vozidlem, aniž by se platilo za dodatečnou výbavu a funkce. Úhel záběru a jeho kvalita je odpovídající, spolehlivý provoz je to, co očekáváme, pro dlouhodobé využití je možné kabely umístit za čalounění. Příjemným bonusem je parkovací režim, kamera se dá i jednoduše odnést díky magnetickému držáku.

 

Kolik NAVITEL R480 2K stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x