mio_banner
ak-navitel-r600-1a

 

Autokamera se zajímavou optickou výbavou se zúčastnila dlouhodobého testu, zaměřeného na spolehlivost a výsledky.

Co jsme během něj zjistili?

Slevu 20% právě nabízí eshop Navitel při použití našeho jedinečného kódu: AUTOKAMERA2022

 

ak-navitel-r600-4

 

Vnější dojmy

Navitel R600 je na cestě mezi klasickými autokamerami a válečky bez displeje, které se objevují stále častěji. Namísto velkého a někdy nespolehlivého držáku s přísavkou nabízí novější kamera do auta menší samolepicí držák s 3M páskou, včetně náhradní, a miniUSB vstupem pro napájení. Ten umožňuje snadnější vedení kabelu i úspornější umístění autokamery, přestože ji není ještě možné schovat celou před zpětné zrcátko.

 

ak-navitel-r600

 

Výhodou konzervativního designu je poměrně velký displej a obvyklá tlačítka pro ovládání. To je možné i bez návodu a dalšího nastavování, autokamera po zapnutí napájení rovnou začne nahrávat. Zvenku je Navitel R600 poměrně nenápadný, z držáku je možné ho snadno vysunout a umístit například do kapsy od košile, využít i baterie pro kratší nahrávání mimo zdroj.

 

ak-navitel-r600-2

 

Zkušenosti z používání

Stejně jako průměrný uživatel si chování kamery do auta nevšímáme dokud nenastane problém, po celou dobu testu se Navitel R600 QHD choval decentně a zároveň vždy doručil videa bez poruchy. Zatímco některé autokamery s přídavnými funkcemi obtěžují řidiče odpovídajícími zvukovými signály, tato plní základní úkoly záznamové černé skříňky. Displej se po minutě sám vypne, záznam probíhá ve smyčce, k dispozici je standardní pohybový senzor a nadstandardně parkovací režim.

Možnost nahrávání na mikroSD paměťovou kartu až o kapacitě 256 GB je pro některé zájemce důležitou výhodou oproti ostatním kamerám do auta, často i z vyšší cenové kategorie.

 

ak-navitel-r600-3

 

Záznam

Navitel R600 se prodává v základní verzi se záznamem FullHD 1920 x 1080 pixelů, my testovali verzi Quad HD, s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, která podle očekávání nabídla vysokou kvalitu videa - posuďte sami na našem kanálu na YouTube. Spotřeba místa je něco přes 3 GB za hodinu, na kartu 64 GB uložíte téměř 20 hodin formátu MP4.

 

 

 

Závěr

Navitel R600 Quad HD je autokamera, která vyniká kvalitou videozáznamu, je spolehlivá, s nadprůměrnou kapacitou pro paměťovou kartu.

 

Specifikace a cena Navitel R600 QHD zde

 

ak-r600-banner

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x