mio_banner
ak-navitel-r9-tachometr

Duální kamery do auta jsou na trhu poměrně rozšířené, ale jen část z nich má zadní kameru určenou pro instalaci v exteriéru, obvykle nad SPZ. Vodotěsná verze s propojením k couvacímu světlu umožňuje mít nejen přehled za vozidlem během jízdy, ale také jistotu při parkování.

Co ještě nabízí Navitel R9?

Slevu 20% právě nabízí eshop Navitel při použití našeho jedinečného kódu: AUTOKAMERA2022

Specifikace Navitel R9

Jde o tradiční kameru do auta s displejem a rozměrnějším přísavkovým držákem, který se do některých aut nemusí hodit. Instalace a změna pozice je díky němu ovšem snadná, ocení ho řidiči, kterým by se samolepicí držák jen s jednou náhradní 3M nálepkou nehodil. Samotné tělo autokamery nemá velké rozměry, jeho zadní část zabírá displej 2,7" s několika tlačítky. Napájení je možné vést přímo do držáku konektorem miniUSB nebo do kamery microUSB, do horní části kamery se připojuje kabel, vedoucí k zadní kameře.

ak-navitel-r9-zevnitr-600

Přední nahrává v rozlišení FullHD 1920 x 1080 pixelů @ 30 snímků za vteřinu v úhlu 170° (SONY IMX307 s night vision), zadní kamera v HD 1280 x 720 pixelů s 90° a ochranou IP65. Li-Pol baterie zajistí správné ukončení nahrávání a vypnutí kamery, bude-li ještě v dobré kondici, i nahrávání například vně auta. Kapacita paměťové karty může být až 64 GB, Navitel R9 má GPS a WiFi připojení.

ak-navitel-r9-vsechno-800

 

Zkušenosti s Navitel R9

Instalace, pokud je rozvěšení kabelů jen dočasné, zabere pár minut při nalepení zadní kamery na zadní sklo. Přehledné menu umožňuje rychlé nastavení i bez manuálu, dá se vyrazit hned po zapojení do zásuvky 12V, byť doporučený je formát paměťové karty. WiFi se může a nemusí využít, procházení nabídek na displeji je intuitivní.

ak-navitel-r9-zvenku-600

GPS upozorňuje na statické radary v databázi, stejně jako u Navitel R300 jde o užitečnou funkci, u níž je možné vypnout zvukovou signalizaci. Nastavení vypnutí displeje znamená, že na tmavém pozadí dále uvidíme velké zelené číslice s aktuální rychlostí, a můžeme porovnat s tachometrem, který u velké části aut neukazuje ve skutečnosti přesnou rychlost.

ak-navitel-r9-zadni-400

Instalace zadní kamery nad SPZ znamená její našroubování, vedení kabelu dovnitř, připojení k couvacímu světlu, hodí se schovat propojovací kabel s přední kamerou pod čalounění interiéru. Stále bude zaznamenávat registrační značky vozů za vámi, podle úhlu naklonění i více ze situace, navíc poslouží jako pomocník pro parkování, při zařazení zpátečky se obraz za autem promítne v plné velikosti na displeji. Kovové provedení a vodotěsnost zajistí dlouhodobý provoz, oproti umístění na zadní okno, kde je stěrač, bude v případě potřeby nutné očistit kameru ručně.

 

Video Navitel R9

Přední kamera má detailní kvalitní obraz ve FullHD včetně horších světelných podmínek, zadní kamera odvádí v HD rozlišení dobrou práci za denního světla, v noci to má obtížnější. Zaplnění paměťové karty 64 GB zabere při zapojení obou přibližně 7 hodin, pak se nejstarší videa začnou přemazávat nejnovějšími. Při odpojení zadní kamery se z přední uloží více než 10 hodin záznamu. Podívejte se na naše testovací video:

Další ukázky jsou na našem YouTube kanálu

 

Hodnocení Navitel R9

Konzervativně řešená autokamera nabízí nadprůměrný obraz z přední kamery a odolnou zadní, vhodnou i pro umístění nad SPZ a využití jako parkovací. Přehledné ovládání prostřednictvím displeje je vhodné i pro konzervativní řidiče, stálý údaj o rychlosti pro ty, kdo nechtějí riskovat její překročení.

 

Detailní údaje a aktuální cenu najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x