mio_banner
ak-navitelr900-detail

 

Rozlišení 3840 * 2160 pixelů při 30 fps bez interpolace nabízí nový model Navitel R900 s úhlem záběru 140°.

Připravili jsme testovací videa v různých světelných podmínkách, na zkušenosti z provozu se můžete podívat v naší recenzi.

Specifikace Navitel R900

Rozlišení Ultra HD 4K 3840 * 2160P je při standardních 30 snímcích za vteřínu díky rychlému procesoru MSTAR 8629Q, snímač je SONY 415 STARVIS, sedmičlenná skleněná optika je doplněná infračerveným filtrem.

Video se ukládá ve formátu .ts a přestože lze zvolit menší rozlišení, pro plné využití možností přístroje je třeba dokoupit paměťovou kartu SDXC s odpovídající rychlostí záznamu třídy UHS-3 (V30). Její kapacita může být až 256 GB, za hodinu můžete počítat podle našeho testu se zaplněním necelých 4 GB prostoru.

 

ak-navitelr900-vsechno

 

Navitel R900 má kondenzátor (superkapacitor), není tak třeba obávat se jeho snižující se spolehlivosti v průběhu let jako u baterií, které špatně snášení rozdíly teplot. IPS displej má úhlopříčku 6 cm a rozlišení 480 x 320 pixelů. Základní změnou oproti předchozím modelům je konektor USB-C.

 

Test Navitel R900

Instalace je díky přísavce jednoduchá, s možností přemístění kamery do jiného auta. Držák zabírá o něco více místa oproti samolepícím, jeho spolehlivé upevnění se provede otočením:

 

ak-navitelr900-drzak

K autokameře je dodávaný kabel do autozásuvky, my využili obyčejný propojovací USB v délce jednoho metru, s připojením přímo do přístroje, zdířka USB-C je i v držáku.

 

ak-navitelr900-zevnitr

 

Autokamera je díky tmavé úpravě zvenku málo viditelná, v případě potřeby se dá jednoduchým vysunutím odejmout.

 

ak-navitelr900-zvenku

 

Nastavení je i bez návodu jednoduché, ovládací prvky v pravé části jasného IPS displeje korespondují s položkami v češtině, je možné využít i přiložený návod. Ze základních nastavení stačí upravit datum a čas, případně délku záznamu, ten se bude po zaplnění paměťové karty odmazávat v pořadí od nejstarších souborů. V adresáři Event na kartě se uchovají videa, zaznamenaná po detekci G-senzoru, jehož míru citlivosti je také možné změnit, u nejcitlivější registruje i prudší zabouchnutí dveří auta.

 

ak-navitelr900-displej

 

Video Navitel R900

IR filtr způsobuje při změně světelných podmínek efekty, na které nejsme u autokamer zvyklí, jeho funkcí je zvýšení přehlednosti obrazu a zvýraznění detailů, fotografové upozorňují, že uživatel může zaznamenat posun v barevném podání. Posuďte sami, jak se autokamera vypořádá s různými situacemi (kvalita YouTube je nižší než u zdrojového souboru z kamery i když přepnete do nejvyššího rozlišení):

 

 

Zkušenosti s Navitel R900

Uplatnění kamery do auta s rozlišením 4K je nejen pro profesionály a všechny, kdo jsou denně na silnici. Navitel R900 poskytne kromě detailního obrazu i dostatek prostoru uložení celodenního záznamu a možnost přemístění autokamery mezi více vozidly.

 

A kolik Navitel R900 stojí?

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x