mio_banner
ak-niceboyq3-300

Autokamera v základní cenové kategorii nabízí všechny obvyklé funkce a něco málo navíc, přijatelné video i v noci, jednoduché ovládání a nenápadnou instalaci.

Jaké jsou s ní praktické zkušenosti?

Přehled kamer do auta Niceboy najdete zde

 

Instalace a vzhled

Velkou výhodou autokamery NiceBoy Q3 je absence všech lesklých prvků, díky které je velmi nenápadná. Běžná přísavka je spolehlivá a dá se umístit kamkoli, kameru na ni našroubujete a upravíte úhel.

Je třeba nastavit správné datum, ostatní položky menu jsou připravené, lze je i doladit za pomoci českého manuálu nebo bez něj, menu je v češtině.

Paměťovou kartu se doporučuje naformátovat přímo v autokameře, obvykle postačí tak, jak jste ji pořídili, případně zformátovaná na systém FAT32 v počítači. Pokud se po dobu používání kamery do auta nic nestane, kartu není třeba odnášet, starší záznamy se přepisují novými, dokud se něco nestane, pak můžete daný soubor zablokovat proti smazání nebo ho zkopírovat a použít jako důkaz.

 

ak-niceboy-q3-zvenku-400

 

Funkce a praxe

Jde o základní autokameru, vybavenou s ohledem na cenovou dostupnost, navíc s parkovacím módem, který nabízí stále jen část modelů na trhu. Je to funkce, která spustí nahrávání ve chvíli, kdy se před kamerou detekuje pohyb. Navíc Q3 nabízí LDWS (kontrolu jízdního pruhu ) a FCWS (sledování bezpečné vzdálenosti).

NiceBoy Q3 vypadá tak, jak jsme už léta zvyklí, ovládá se stejně jako ostatní autokamery už po léta, nečeká nás žádné překvapení jako je například nutnost propojení s chytrým telefonem prostřednictvím WiFi pro nastavení.

Běžný přísavkový držák vyžaduje odmaštěnou plochu pro pevné přitisknutí, autokamera se do něj našroubuje a připojí dodaným kabelem do autozásuvky. Pokud je ve vašem voze pod proudem jen během chodu motoru, NiceBoy Q3 se zapne automaticky, v případě, že je pod proudem stále, zapnutí je třeba manuální.

 

Kvalita videa

V základní cenové kategorii se někdy setkáme s podrůměrným záznamem, to není případ NiceBoy Q3, video je přijatelné díky WDR i večer a v noci. Nabízí rozlišení FullHD 1920 x 1080 pixelů s 170° úhlem záběru.

Na paměťovou kartu do kapacity 32 GB se uloží přibližně pět hodin záznamu než se začne nejstarší video přemazávat nejnovějším. V případě problému je možné aktuální soubor označit tlačítkem na autokameře proti přepsání a později ho použít.

 

 

Zde najdete další ukázková videa.

 

Závěr

NiceBoy Pilot Q3 je určený hlavně neprofesionálním řidičům, kterým nabídne vše potřebné za přijatelnou cenu, v tradičním designu a s ovládáním bez komplikací.

 

Přehled kamer do auta Niceboy najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x