mio_banner
ak-niceboy-q8-150

Při aktivním používání kamery do auta ocení pravidelný řidič spolehlivost, nenáročnost na obsluhu, kvalitní video a přítomnost GPS.

Autokamera ze středního cenového segmentu značky NiceBoy je dobrým adeptem pro splnění těchto požadavků.

Jak se projevila během našeho testu?

Přehled autokamer Niceboy najdete zde

 

Vzhled a instalace

Q8 je typická autokamera s displejem a přísavkovým držákem. Na rozdíl od modelu NiceBoy Pilot Q3 je jeho rameno zkrácené na minimum, GPS modul je nápaditým způsobem integrovaný do držáku - jeho otočením se přísavka zafixuje. Držák je stabilní, na záznamu se neprojevují zbytečné otřesy.

ak-niceboy-q8-drzak-400

 

Vzhled, rozmístění ovládacích tlačítek i vstupů je konzervativní, dlouholetí majitelé kamer do auta se nemusí učit nic nového.

ak-niceboy-q8-tlacitka-400

 

Při pohledu zvenku je Q8 poměrně nenápadný. Jeho zpracování a vzhled je na vyšší úrovni, uživatel ocení povrch, působící pogumovaným dojmem, který umožňuje jisté uchopení autokamery.

ak-niceboy-q8-zvenku-400

 

Ovládání a jízda

Přehledné menu nevyžaduje pro základní úkony použití manuálu, manipulace s tlačítky je logická a ani při jízdě nevychýlí kameru z nastaveného směru.

NiceBoy Q8 při jízdě nijak nevyrušuje, nevyužíváte-li šetřič obrazovky, stále viditelný údaj o skutečné rychlosti je užitečný v porovnání s tachometry, které obvykle udávají mírně odlišnou hodnotu - při respektované toleranci chyby policejních radarů 3 km/h to může znamenat rozdíl.

GPS umožňuje nastavení varování při překročení rychlosti, je možné využít i databázi stacionárních radarů, která je několikrát ročně aktualizována, stažení informací do autokamery se provádí prostřednictvím počítače s USB portem.

Vestavěná baterie umožní funkci i mimo připojení do napájení, například pro zdokumentování poškození vozidla zvenku.

 

ak-niceboy-q8-450

 

Videozáznam

Rozlišení snímače je nadprůměrných 2560 x 1080 pixelů se solidní optikou a procesorem, díky tomu i výslednou kvalitou. Hodina záznamu zabere něco přes 5 GB prostoru na paměťové kartě, která může mít kapacitu až 128 GB. Úhel záběru 170° je dostatečný a nezkresluje obraz.

Je třeba upozornit, že napříč různými značkami autokamer má být uváděný počet stupňů vždy v úhlopříčce, nicméně vizuálně si lze ověřit, že různí dovozci zacházejí s touto hodnotou různě - při porovnání specifikací se tak vždy spolehněte na konkrétní ukázky videa, jako například na našem kanálu na YouTube.

 

 

Další funkce

V porovnání kamer do auta se obvykle nezaměřujeme na doplňkové funkce, Q8 nabízí asistenci LDWS (jízdní pruhy), FCWS (srážka), vzhledem ke GPS záznam trasy s údajem o rychlosti, přehratelný na Google Maps a v dalších aplikacích.

 

Závěr

NiceBoy Pilot Q8 je solidní model za odpovídající cenu, vhodný pro ty, kdo si vyzkoušeli levnější kamery do auta a přemýšlejí o lepší, vybavenou navíc GPS. Konstrukce a ovládání jsou tradiční, dobře provedené, na cenově dostupnou paměťovou kartu 64 GB je možné uložit více než 10 hodin záznamu.

 

Přehled autokamer Niceboy najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x