mio_banner
ak-niceboy-xr

 

Vývoj autokamer se posouvá k lépe vybaveným modelům s vyšší kvalitou obrazu, zároveň se zlepšuje ergonomie a provedení.

Jak je na tom NiceBoy Pilot XR?

Specifikace Niceboy Pilot XR najdete zde

 

Vzhled a ovládání NiceBoy Pilot XR

Dobrá zpráva pro opatrné majitele kamer do auta je, že zmizely chromované prvky, téměř neviditelnou autokameru často nebude nutné na noc odnášet. Pokud ano, magnetický držák a velmi přijatelné rozměry tomu napomohou, NiceBoy Pilot XR stačí jednoduše odepnout a dát do kapsy od košile, napájení totiž vede přímo do držáku.

 

ak-niceboy-xr-zvenku

 

Ten zabírá minimum místa, autokamera se tak vejde skoro celá za zpětné zrcátko, aniž by řidič přišel o možnost jejího ovládání prostřednictvím tlačítek.

Napájecí kabel je USB - microUSB, v balení najdeme adaptér autozásuvka - 2x USB, jeden USB port tak zůstane využitelný. Pro autokameru stačí využít ten s nižší kapacitou 1 Ah, s vyšší 2 Ah lze například dobíjet mobilní telefon.

 

ak-niceboy-xr-vsechno

 

Zkušenosti s NiceBoy Pilot XR

Autokameru stačí správně přicvaknout a jet (zkontrolovat rozsvícení diody), všechno je nastavené, díky GPS včetně času a spořiče displeje. To platí i pro upozornění na překročení rychlosti 110 km/h, je sice poměrně nevtíravé, ale možná si ho budete chtít upravit na 130 km/h. Nastavení je třeba provést před instalací držáku anebo přímo na něm, autokamera nemá vlastní microUSB port a baterie má nízkou kapacitu, jak je obvyklé.

Pevný držák nepřenáší zbytečně vibrace, pro odepnutí kamery z něj není potřeba hrubá síla i když neodymový magnet je silný. Pokud by se měla kamera přemístit do jiného vozu, držák se samolepicí páskou se lépe sundává otočením než tahem.

ak-niceboy-xr-zevnitr

Zapínání a vypínání záznamu zajišťuje tlačítko na místě, kde fotoaparáty mají spoušť, to slouží při práci s menu jako potvrzovací. Na pravé straně je horní a dolní tlačítko ve funkci pohybu v menu, horní také vypíná a zapíná WiFi, dolní záznam zvuku, obě ovládají digitální zoom.

ak-niceboy-xr-detail

ak-niceboy-xr-zezadu

 

Videotest NiceBoy Pilot XR

Rozlišení je Full HD 1920 x 1080 pixelů s možností nastavit i 60 snímků za vteřinu a interpolované 4K. Senzor Sony IMX 335 a procesor Novatek 96670 dávají ve spolupráci se skleněnou optikou kvalitní výstup, doporučené je použít paměťové karty o rychlosti ukládání dat ve třídě / class 10, to je dnes většina prodávaných kromě nejlevnějších. Na 128 GB prostoru se vejde téměř 20 hodin záznamu než se nejstarší záznamy začnou automaticky přemazávat. Standardní délka jsou tři minuty, ve formátu MP4 jsou uložena i data o poloze, které si můžete přehrát ve volně dostupných programech, aplikaci ze stránek NiceBoy nebo v mapách Google, autokamera má modul GPS přímo v těle.

Ukázky testovacích videí najdete na našem kanálu na YouTube:

 

 

Další funkce NiceBoy Pilot XR

WiFi umožní propojení nejen s mobilním telefonem, ale i notebookem, kromě nastavení kamery umožňuje práci se soubory a jejich sdílení. WiFi je možné v menu vypnout, aby se na něj zbytečně nepřipojovaly smartphony nebo z bezpečnostních důvodů a před změnou hesla (je uvedené v manuálu). Ovládací aplikaci zdarma pro Android i iOS hledejte pod názvem LuckyCam.

Uslyšíte-li zvuk závěrky zrcadlovky (fotoaparátu), autokamera zaznamenala pohyb přímo před objektivem, typicky mávnutí dlaní, a automaticky pořídila fotografii.

Parkovací režim vyžaduje připojení ke zdroji napájení pod stálým napětím, NiceBoy Pilot XR automaticky spustí nahrávání pokud zaznamená pohyb.

NiceBoy Pilot XR má kromě toho běžné funkce kamer do auta jako WDR, G senzor, zabezpečení vybraných souborů před smazáním, a další.

 

Hodnocení NiceBoy Pilot XR

Moderní autokamera uspokojí většinu řidičů svou výbavou a kapacitou paměti na dlouhou dobu. Funkce včetně GPS a WiFi jsou vítané, kamera přitom neztrácí možnost tradičního ovládání tlačítky a práce s displejem.

 

Specifikace Niceboy Pilot XR najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x