mio_banner
ak-niceboy-xrs

 

Jedno písmeno neznamená jen malou změnu oproti modelu XS, jde o úplně jinou kameru do auta. NiceBoy Pilot XRS je možné doplnit GPS modulem, má odlišnou elektroniku i optiku.

Co dalšího ještě umí?

Specifikace a cenu Niceboy Pilot XRS najdete zde

 

Instalace NiceBoy Pilot XRS

Odlišný, ale stále magnetický držák si zřejmě oblíbí většina majitelů, nasazení je jednoduché a rozsvícený displej umožní případnou korekci náklonu. Napájecí kabel microUSB vede přímo do držáku, autokameru tak opravdu stačí po jízdě jen vzít a jít, poslední soubor se korektně uloží a přístroj vypne. 3M samolepka umožní jednu instalaci, při změně auta nebo pozice je třeba využít další. Rozměry kamery i držáku jsou ideální pro prostor mezi běžným zpětným zrcátkem a čelním sklem, ovládání i kontrola displeje je stále možná, autokamera neomezuje výhled a díky umístění téměř ve středu je obraz vodorovný.

 

ak-niceboy-xrs-s-drzakem-800

 

Pokud nepořizujete volitelný GPS modul, připojitelný přímo do držáku, hodí se nastavit datum a čas ručně. Ostatní položky menu není nutné procházet, NiceBoy Pilot XRS se korektně zapne, jakmile vůz poskytne napájení otočením klíčku nebo prostřednictvím zásuvky stále pod proudem, nahrávání indikuje decentním blikáním modré diody. Po přerušení napájení obvykle skončením jízdy se kamera bzry vypne, řidič nemusí nic dělat. I NiceBoy Pilot XRS je zcela nenápadný a vejde se do kapsy od košile, byť není tak malý jako model XS. Napájecí kabel se zapojuje do dodané USB rozdvojky, poskytující ještě jeden volný port například pro nabíjení telefonu nebo navigaci.

 

ak-niceboy-xrs-zevnitr-600

 

Zkušenost s NiceBoy Pilot XRS

Během testování se autokamera NiceBoy Pilot XRS chovala naprosto korektně, zcela bez vyrušování a bez vady odváděla svou práci. Paměťovou kartu je možné snadno vysunout i když většina uživatelů využije v případě potřeby jen poslední záznam. Verze XRS je navíc vybavená WiFi připojením pro jednodušší prohlížení a přenos záznamů, nastavení kamery je i bez manuálu snadné a rychlé prostřednictvím fyzických tlačítek.

O záznamu si udělejte představu z videí na našem kanálu YouTube, pořízených v rozdílných podmínkách:

 

 

Reálný záznam na microSDXC paměťové kartě do 32 GB je oproti YouTube o něco kvalitnější díky skleněné optice o 6 členech a čipu Novatek 96658. Je patrná distorze obrazu vzhledem k širokému úhlu 150°, technologie displeje IPS umožňuje následnou kontrolu záznamu i v protisvětle a v nadprůměrné kvalitě.

 

ak-niceboy-xrs-detail-zpredu-600

ak-niceboy-xrs-detail-zezadu-600

 

Noční nahrávky využívají výhody WDR režimu a lepší světelnosti objektivu, k dispozici je navíc parkovací režim, vše ve FullHD 1920 x 1080 pixelů x 30 snímků za vteřinu. Úsporný formát MOV, H.264 umožňuje v případě využití GPS modulu i uložení informací o trase a jejich následnému sledování v programu s mapovými podklady.

 

Zhodnocení NiceBoy Pilot XRS

 

NiceBoy Pilot XRS se zaměřuje na kvalitu záznamu, typickou pro autokamery. Není určený pro záběry z přírody, soustředí se na maximalizaci sběru informací z dopravní situace díky nadprůměrně širokému úhlu záběru, kvalitní optice a rychlé elektronice, solidním výsledkům v horších světelných podmínkách.

 

Specifikace a cenu Niceboy Pilot XRS najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x