mio_banner
ak-q5-150

Značka NiceBoy je známá vyrovaným poměrem mezi kvalitou a cenou, u akčních kamer i autokamer je v diskuzních fórech v tomto ohledu kladně hodnocená.

Na test jsme dostali model Q5 s FullHD rozlišením, nočním režimem WDR a objektivem 170°. Jak jsme s ní byli spokojení, se dočtete v detailu článku.

Videoukázky najdete na našem YouTube kanálu pro autokamery

 

Přehled autokamer Niceboy najdete zde

 

Jak vypadá

NiceBoy Q5 je o něco menší a lehčí než podobné autokamery a dobře se přenáší. Tomu napomáhá i možnost vést napájecí kabel přímo do přísavkového držáku namísto do kamery, stačí ji tak jen sundat. Držák je stabilní a obraz, pokud nejedete po zvlněné silnici, se nijak neklepe.

Tlačítka jsou přehledně po obou stranách displeje, jen zapínací je nahoře, pro jejich použití nad rámec prostého spuštění záznamu budete potřebovat přiložený manuál, ovládání je pak logické.

ak-q5-zvenku-400

Jak to ukazuje

Pěkně. Záznam je sice lehce trhaný, nemáme k dispozici pro lidské oko plynulých 24 snímků za vteřinu, ale protože nám jde o důkazní materiál, je to jen drobný nedostatek. Ostatní charakteristiky obrazu jsou jak mají být - je ostrý, má dobře prosvícené stíny, nedochází k nadměrné kompresi, a především, má noční režim WDR.

Úhlopříčku 170° oceníte ve chvíli, kdy podstatné bude dění po stranách silnice a to i v případě, že kameru nebudete mít v danou chvíli přesně vycentrovanou. Přesto se jí daří mít obraz bez většího zakřivení s výjimkou stěračů, kterou jsou blízko objektivu, scéna tak nepůsobí nepřirozeně a je přehledná.

Co to umí?

Příjemná je kompatibilita s paměťovými kartami microSD 64 GB, smyčka nabízí i 10 minut záznamu, můžete uvést jméno řidiče, z nadstandardních funkcí má NiceBoy Q5 timelapse a parkovací mód. Spokojení jsme byli se schopností NiceBoy Q5 detekovat běžící nebo vypnutý motor, ne všechny autokamery to v zásuvce, která je stále pod proudem, dokáží. Baterie chvíli vydrží, i zde se některé levné kamery potýkají s příliš krátkým intervalem, který nemusí být dostatečný.

Co jsme vynechali? Například to, že Q5 umí i fotografie, stejně jako ostatní autokamery, neočekáváme, že s objektivem 170° budete něco podnikat, snad jen památeční snímek dotyčného, který do vás narazil, a situaci na místě nehody - v případě, že ještě nemáte smartphone. Standardní funkce, typické pro autokamery jsme popsali zde.

ak-q5-zevnitr-400

Jak se nám líbí?

Cena, za kterou se NiceBoy Q5 prodává, je velmi dobrá vzhledem k výbavě, má vše, co potřebujete, v kvalitě, která je pro autokameru zcela dostatečná. Levnější kameru do auta bychom doporučili spíše svátečním jezdcům a dražší profesionálům, pro průměrného řidiče jde tak o finančně zodpovědnou volbu.

Proč je recenze stručná? Protože NiceBoy Q5 je snadná volba, není třeba o ní moc přemýšlet. Pokud byste rádi něco dodali, využijte formulář pro diskuzi.

Přehled autokamer Niceboy najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x