Kamery do auta
a vše okolo nich

ak_e11_160

ak-truecam-230-bila

Kamery do auta - recenze, testy

TrueCam A5 - recenze a redakční test optimální autokamery

Při výběru kamery do auta chce většina zájemců maximum funkcí za co nejvýhodnější cenu.

TrueCam A5 je optimálním středem mezi základními autokamerami a špičkově vybavenými přístroji, za které je nutné platit vysokou cenu.

Proč je A5 praktickou volbou pro většinu řidičů, si můžete přečíst v naší recenzi.

Zde najdete ukázky videa

TrueCam A5 je možné koupit přímo od výhradního dovozce

Příslušenství a výbava TrueCam A5 

 • GPS modul
 • napájecí kabel do auta
 • propojovací kabel USB pro počítač
 • HDMI kabel
 • stabilní odnímatelný držák
 • samolepicí držák 3M
 • nástavec pro trvalé připojení napájení a GPS modulu
 • český manuál
 • CD s programem a manuálem

ak-truecama5-baleni-600

Jaké funkce můžete od TrueCam A5 očekávat

 • Full HD rozlišení 1080 x 1920 pixelů
 • širokoúhlý objektiv 110 stupňů
 • noční režim pro zlepšení kvality záznamu
 • odnímatelný GPS lokátor (pozice, čas, trasa, rychlost)
 • doplňkově detektor radarů (GPS ve spolupráci s databází radarů)
 • doplňkově polarizační a UV filtry před objektiv
 • G-senzor (při nárazu se soubory uzamknou, informace o směru a síle nárazu)
 • detekce pohybu
 • ochrana důležitých souborů
 • české menu 
 • 2,7" LCD displej
 • možnost fotografování až 2560 x 1440 pixelů

ak-truecama5-zespoda-600

ak-truecama5-zestrany-600

Instalace TrueCam A5

Autokamera není příliš rozměrná a především stabilní 3M držák minimalizuje nároky na místo. Přísavný držák je jednoduše použitelný, mezi něj a kameru se vkládá nástavec, do kterého je možné zasunout GPS modul a napájecí kabel. Díky černé barvě je TrueCam A5 velmi nenápadná, především v noci. Autokamera se z držáku jednoduchým pohybem snadno vysune, stejně jako GPS modul. Díky nástavci není už třeba odpojovat napájení, což je pro každodenní odnášení večer a rychlou ranní instalaci šikovné řešení.

ak-truecama5-instalace-600

ak-truecama5-shora-600

Zkušenosti z jízdy

Autokamera se zapne dobře dosažitelným tlačítkem vlevo nahoře, nahrávání se spustí automaticky nebo tlačítkem OK. LCD displej se po chvíli sám vypne, standardně je nastavená délka záznamu 5 minut. Během jízdy se nemusíte o nic starat, důležité soubory lze uchovat pomocí tlačítka, stejně jako vypnout nebo zapnout zvuk. U vozů s tvrdším odpružením očekávejte při využití přísavného držáku větší míru vibrací, než u samolepícího.

 

Připojení TrueCam A5 k počítači, přenos souborů

USB kabelem můžete kameru do auta připojit k počítači, stejně jako HDMI kabelem k TV, pro kompletní přenos obsahu paměťové karty je rychlejší čtečka. Soubory ve formátu .MOV lze přehrát v dodaném přehrávači na CD a mnoha dalších, na rozdíl od .AVI uchovávají také informace z GPS. Manuál, který také najdete na CD v češtině, slibuje přes 6 hodin záznamu v rozlišení 1080 pixelů na 32 GB microSDHC kartě.

 

Kvalita záznamu

Video, které TrueCam A5 nahrává, je o skok kvalitnější, než u levnějších autokamer, denní záznam je zcela vyhovující ve všech světelných podmínkách. Co činí tuto kameru do auta především s ohledem na cenu velmi zajímavou, je noční záznam, se kterým nemohou levnější produkty soupeřit, ale také se dotahuje na dražší přístroje. Videozáznam je hodně kontrastní, A5 není kamera pro záběry z přírody, je nastavená pro potřeby sledování silničního provozu.

TrueCam A5 doplňkově využívá nasazovací polarizační filtr (odráží-li se přístrojová deska nebo předměty ve voze na čelním skle) a UV filtr vhodný do hor nebo oblastí se silným slunečním zářením.

Přepněte na rozlišení 1080 pixelů

 

 

Truecam A5 v aktuální verzi

 

 

Celkové hodnocení

Jde o přístroj optimální pro většinu řidičů, kteří potřebují dobrou kameru do auta, ale nemají v úmyslu platit vysokou cenu. TrueCam A5 je Octavie mezi autokamerami - praktická, spolehlivá a dobře vybavená.

Truecam A5 v aktuální verzi je možné koupit přímo od dovozce.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
:
Všechny položky jsou povinné

(9.3.2017 15:50) Pavel  papadam@seznam.cz

Kupoval jsem trochu s obavou, neboť jsem přečetl desítky recenzí a zkušeností majitelů nejen této kamery, ale i spousty jiných kamer, ale tato se mi zdála nejlepší. Kameru jsem vyzkoušel tak nějak orientačně a rychle hned doma na stole, chovala se mravně, tak jsem přistoupil k pracné instalaci do auta - pracné proto, že jsem instalaci prováděl tak, aby to bylo nejméně rušivé v autě a nejméně omezující výhled předním sklem. Takže kamera je prakticky schovaná za zrcátkem (přečnívá ho směrem do prava cca o 3 cm ve výhledu) a kabel není, mimo dvou přechodů nikde vidět. Po spuštění v garáži jsem trochu zaváhal, když na autorádiu byly asi tři stanice kamerou rušené (dost lidí s tím má problém), ale to po vyjetí z garáže zmizelo, takže kamera ruší jen stanice, které mají slabý signál, mimo garáž bez problémů. Zkoušel jsem upgrade programu kamery i update hlasových hlášení a radarů - pro tuto verzi kamery nic není, ale to ani tak nevadí, software je dobrý, hlasová hlášení jsou dobrá, data od radarů fungují a jestli nejsou úplně aktuální mi ani nevadí, protože to dubluje navigaci a navíc a hlavně jezdím opravdu slušně, takže jsem za cca 30 let řízení zaplatil jen dvě pokuty. Po vyzkoušení v provozu vše OK, hlášení (ženský hlas, ne ty trapné hlášky nějakého našeho herce) jsou věcná, neruší, upozornění na radary jsou včasná, tedy opravdu spokojenost. Kamera je hezká, obsluha poměrně intuitivní a po nastavení voleb v menu jasná. Provedení kamery dobré, jediná a to závažnější výtka je k systému upínání kamery, řešení nandavání a hlavně (!) sundavání kamery je poněkud krkolomné a není úplně snadné, šlo to určitě vyřešit jinak, člověk s kamerou hlavně při sundavání trochu bojuje. Přesto po zkušenosti s předchozí kamerou, kterou jsem měl, jsem s kamerou TrueCam A5s velmi spokojen a koupil bych ji znovu!!!

(29.6.2016 14:11) Ruda  rudolfskricek40@post.cz

Pokud se ti kamera třese, stačí ji tam napevno přilepit lepítkem co je v balení, mě to pomohlo.

(14.5.2016 7:29) Jaroslav  sup.jaroslav@seznam.cz

Dobrý den. Kameru jsem nedávno reklamoval. Zasekla se. Trvale svítilo modré světlo, na obrazovce bylo auto a nešlo s ní vůbec nic dělat. Záznam se třese, zřejmě vlivem nedokonalého držáku. Ten se pohybuje již při nasazování kamery. Před touto kamerou jsem používal kameru HOLUX M1 a ta byla daleko lepší. Jasný a netřesouci se obraz byl vždy, i když jsem projížděl terénem.Počkám jak dopadne reklamace a asi se podívám po jiné značce. A na závěr. V reklamované kameře nebyla čeština a nepodařilo se mi ji tam dostat. Asi jsem technický analfabet.

(13.7.2015 23:52) Jakub  eshopk@email.cz

Ahoj,
taky se připojim k recenzím. Kamery od truecam jsem měl skoro všechny (postupne jsem přecházel na dražší, protože to nebylo nic moc) nyní mám A7 a jak pise PetrPetroni....neustále se zasekava a vyvádí blbosti. Nyní už to bude minimálně rok od koupi první kamery a neustále s nimi mám problémy. Vesměs to samé. Navíc mají podle mne ten drzak reseny blbe. I mne se kamera neustále malinko otřása a výsledkem je, že mám rozmazany obraz že kterého spíš bolí oči.
Uvidíme jak to dopadne...i nyní čekám na odpověď a asi ji zase pošlu už alespoň na 5-6 reklamaci...
Mimo to je ale kamera velmi dobře vybavena. Kdyby měla lepší uchycení, na ktery by se nepřenášelo tolik vibrací a nežila si svůj svět po dle svého (kdyby byla spolehlivá a delala to co má), tak to byl luxus ;)

(14.4.2015 21:00) spd001  ADSAFD@AFA.SK

mam asi 6 mes. sice A7 no v podstate je to takmer rovnake a po aktualizacii firmware s nou nemam takmer ziadne problemy, ale asi raz za mesiac sa sekne co vobec neriesim lebo ine kameri co som skusal boli na tom ovela horsie.Kvalita videa je za tu cenu vyborna a rovnako aj prislusenstvo ku kamere je bohate a mnozstvo funkcii + kvalitny senzor hovori samo za seba

(7.9.2014 21:27) PetrPetroni  petroni@seynam.cz

Video kvalitní ale je dost nespolehlivá. Už podruhé ji dávám na reklamaci. První se po měsící začala zasekávat a pak přestal fungovat displej. Dostal jsem místo ní novou a už se zase začíná náhodně sekat. Po nějaké době od zapnutí zůstane svítit modrá LED a kamera přestane nahrávat. :-(

(29.7.2014 12:30) Josef Hanousek  hanousek.josef@seznam.cz

Mám kameru TrueCam A5 několik měsíců. Celkově bych řekl, že je dobrá, což mi však hodně vadí je skutečnost, že při přehrávání je obraz rušen číslicemi odpočítávajícími čas segmentu a grafickým vyobrazením pohybujícího se kursoru do konce segmentu. Je to umístěno přímo v obraze a velmi to ruší, tím spíše, když prodejce tvrdí, že je tato kamera vhodná i pro zdokumentování zajímavých záběrů z jízdy. Mělo by to jít vypnout !!!!

(6.7.2014 20:56) Jan  kristyna@radirna.cz

Měl jsem šanci tuto kameru rovněž otestovat a musím říct, super kvalita za tu cenu :) Nelze než doporučit!
Nyní mám jinou kameru značky TrueCam (http://www.truecam.cz/) a jsem s ní rovněž spokojen :)

(29.4.2014 22:32) vondrros  vondrros@seznam.cz

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak dlouhá je maximální doba jednolitého záznamu - píšete, že ve standardu je 5min., kolik je maximum? Děkuji


Příspěvky nevyjadřují názory provozovatele a nenese za ně odpovědnost.