mio_banner
ak-truecam-h5-300

Malá kamera, která se vejde za zrcátko, snadno se nasazuje a přenáší.

Zároveň má stále ještě displej, je tak můstkem mezi tradičními autokamerami a novými, které už ho nemají a ovládají se do velké míry prostřednictvím chytrého telefonu.

Můžeme Truecam H5 doporučit?

 

Přehled kamer do auta Truecam najdete zde

 

Vzhled a instalace

Truecam H5 je opravdu malá kamera do auta, kterou stačí magnetickým uchycením zacvaknout do samolepicího držáku. Napájení autokamery zajišťují dva miniaturní konektory, kabel z autozásuvky vede přímo do zdířky microUSB v držáku.

Jak je vidět v porovnání s klasickým přísavkovým držákem, jde o variantu mnohem méně náročnou na místo, kamera nijak nebrání ve výhledu, je-li umístěna za zpětným zrcátkem. Není možné její přesnější natočení do požadovaného úhlu, vzhledem k širokoúhlému záběru to však není třeba.

 

ak-lamaxc9-zvenku-400

 

Jízda a používání

Pokud jste zvyklí autokameru odnášet, u H5 to není problém, vezmete ji a dáte do jakékoli i malé kapsy. Zůstane-li v autě, je nenápadná a nevypadá draze, díky parkovacímu režimu, který reaguje na pohyb nebo náraz, nahraje dění kolem něj.

Truecam H5 se spolehlivě sama zapíná a vypíná v závislosti na proudu v zásuvce, není třeba příliš se seznamovat s ovládáním. Malý displej je výhodou, malých kamer je na trhu více, ale obraz a detailní nastavení se u nich dá kontrolovat jen prostřednictvím WiFi na chytrém telefonu.

 

ak-truecam-h5-displej-400

 

H5 má WiFi propojení také, vhodné nejen pro nastavení, ale i přenos souborů, například pro sdílení během cesty, aplikace navíc umožní vzdálené zapnutí a vypnutí.

Má-li vůz v pořádku tlumiče, malý držák nepřenáší vibrace z vozovky, s výjimkou nerovných povrchů. Uchycení držáku je pevné, ale demontovatelné, oboustrannou lepicí pásku je možné nahradit při instalaci na jiné místo podobnou.

 

ak-truecam-h5-sdrzakem-400

 

Autokamera v základním nastavení neruší během jízdy zvuky a výzvami, GPS modul, který lze dokoupit, rozšiřuje její možnosti díky práci s Google Maps a možností uvedení rychlosti jízdy, nepracuje s databází radarů. Funkce LDWS upozorní na vyjetí z jízdního pruhu, je-li dostatečně dobře vyznačen.

 

Video

64 GB na paměťové kartě pojme přibližně 10 hodin záznamu ve FullHD rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Díky použitým komponentám je kvalitní, jak můžete vidět na našich testovacích videích - ale i v nejvyšším rozlišení na YouTube se můžete setkat s kompresí, která v původní nahrávce není, a je typická pro YouTube (rozmazání v některých částech obrazu).

 

 

Závěr

Truecam H5 zdařile kombinuje snadnou umístitelnost s malým displejem, solidními výsledky a nabídkou funkcí. Je vhodný i pro pravidelné řidiče i dražší vozy, naznačuje trend, kterým se autokamery aktuálně ubírají.

 

Přehled kamer do auta Truecam najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x