mio_banner
ak-truecam-h7-predni-600

 

Mít záznam toho, co se dělo za vozem, může majiteli autokamery ušetřit peníze na pokutě a bonusu v případě, kdy by záznam jen z přední kamery nestačil. Truecam H7 GPS 2.5K tuto možnost s volitelnou zadní kamerou má.

Co dalšího ještě nabízí?

Klikněte pro další detaily k Truecam H7

 

Specifikace Truecam H7

Truecam H7 je zástupcem moderní generace autokamer, které nemají displej a tím je snadné umístit je zcela bez omezení výhledu řidiče. Při rozhodování o tomto typu kamery do auta může zájemce zvažovat, zda ovládání prostřednictvím WiFi není příliš komplikované. To je naopak v aplikaci přehledné, a pokud ji uživatel nechce instalovat, není to nutné.

ak-truecam-h7-vsechno-600

Autokamera nahrává i bez zásahu do nastavení, stačí vložit paměťovou kartu a připojit k napájení. Truecam H7 umí rozlišení 2.5K, tj. 2560 × 1440 pixelů anebo FullHD 1920 × 1080, pokud byste využili menší paměťovou kartu (maximum je až 128 GB). Úhel záběru je 140°, autokamera má i rychlejší 5 GHz WiFi připojení a GPS.

Bezpečné uložení záznamu zajišťuje po odpojení napájení (super)kondenzátor, označovaný někdy také jako (super)kapacitor. Očekávat můžete i ostatní funkce kamery do auta, tj. registraci nárazu a směru (G-senzor s možností nastavení citlivosti), záznam do smyčky, SOS uložení videa, mikrofon, funkci fotoaparátu.

ak-truecam-h7-cpl-200

Truecam H7 má navíc možnost použití přídavného CPL (polarizačního filtru), zadní kamera je dalším volitelným příslušenstvím, které bychom doporučili i přes nutnost vedení 6 metrů dlouhého propojovacího kabelu k předku vozidla, rozlišení FullHD je vyšší a pro funkci vhodnější než bylo u duálních autokamer běžné v minulosti.

 

Zkušenosti s Truecam H7

Váleček kompaktních rozměrů se snadno instaluje na přední sklo, v držáku se samolepkou 3M je možné autokameru namířit podle potřeby, po zapojení napájení (dioda svítí) začne nahrávat (dioda bliká), v případě aktivního GPS svítí dioda zeleně. Adaptér do autozásuvky má dva USB sloty, nepřijdete tak o možnost připojení navigace nebo telefonu.

Základní ovládání Truecam H7 umožňuje tlačítko, při krátkém stisknutí uloží záznam s ochranou proti smazání, po třech vteřinách aktivuje WiFi, při podržení dlouhém 10 vteřin formátuje paměťovou kartu, to zajistí korektní uložení záznamu hlavně u karet nad 32 GB. Protože všechny telefony nemají WiFi přenos na 5 GHz, dvojím zmáčknutím tlačítka je možné přepnout na 2,4 GHz a zpět.

Při jízdě o sobě Truecam H7 nedává vědět, pokud je konektor v kameře i adaptér v autozásuvce správně připojený, můžeme se spolehnout na ukládání záznamu ve smyčce. Pokud chce řidič zkontrolovat nastavení, pozměnit ho nebo zkontrolovat záznamy přímo v autě, WiFi aplikace umožní všechny operace v přehledné aplikaci KaCam.

 

  ak-truecam-h7-wifi-1  ak-truecam-h7-wifi-2

 

Video Truecam H7

Kvalita videa přední kamery Truecam H7 naplňuje očekávání, vyšší rozlišení se vyplatí v případech, kdy SPZ viníka nebude v optimální vzdálenosti a osvětlení pro přečtení.

Není mnoho autokamer, které mohou využít dodatečný polarizační filtr, jak uvidíte na našich testovacích videích Truecam H7 na YouTube, je šikovné zbavit se odrazu na předním skle.

Záběry ze zadní kamery v autě jsou velmi dobře použitelné i při jejím umístění na stranu zadního skla, je určená do interiéru.

ak-truecam-h7-zadni

Videa zabírají pro zadní kameru poloviční prostor oproti záznamům přední v kodeku H.265, v součtu si jedna hodina vezme asi 12 GB, microSD paměťová karta tak pojme asi 5 hodin záznamu, než se nejstarší soubory nahradí novými. Při využívání jen přední kamery to bude přibližně 8 GB za hodinu, téměř 8 hodin. Podvečerní a noční videa využívají funkci WDR.

 

 

Další funkce Truecam H7

Nepoužíváte-li Waze nebo Google Maps, databáze radarů vás na ně upozorní, je vhodné ji pravidelně aktualizovat stažením ze stránek. V obraze mohou být kromě rychlosti zobrazené další informace, jak si je nastavíte v aplikaci KaCam na telefonu nebo tabletu, v manuálu je pro její stažení připravený QR kód. Standardní heslo není komplikované, doporučujeme ho proto při využívání WiFi změnit.

Jak víte z ostatních recenzí kamer do auta, timelapse (časosběr) není běžná funkce, v tomto případě umožní kontinuální záznam dění kolem vozu ve snímcích s intervalem 0,2 vteřiny, půl vteřiny anebo vteřinu, kamera musí být celou dobu pod proudem – stačí například powerbanka.

 

Hodnocení Truecam H7

Výhodou Truecam H7 je možnost připojení zadní kamery, vhodná je pro aktivní řidiče, kteří se nespokojí se základními modely. Její rozměry umožní nenápadnou instalaci s ohledem na výhled z vozu i možnost ponechat autokameru dlouhodobě ve voze.

 

Klikněte pro další detaily k Truecam H7

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x