mio_banner
ak-lamax-s5-150

 

Přístroj ve zpětném zrcátku zaznamenává i obraz ze zadní kamery, zobrazuje navigaci a dokonce přehraje film.

Pro koho je S5 vhodná?

 

Velké zpětné zrcátko, které navléknete přes své původní, skrývá malý počítač, podobně jako krabička k televizi nebo chytrý telefon s Androidem 4.4. Ten umožňuje spuštění navigace OpenStreet Maps, stejně jako například videa (na obrazovce 4,3 palce), dovozce propaguje S5 jako multimediální systém, který zahrnuje i FM rádio.

Majitelé starších vozů využijí USB port a možno přehrávání hudby z flash paměti nebo přímo paměti S5, v FM kvalitě vzhledem k tomu, že přenos probíhá naladěním frekvence Lamax S5 na autorádiu. Z praktických funkcí je třeba uvést funkci handsfree volání prostřednictvím Bluetooth, kdy hovor můžete poslouchat z reproduktorů, váš hlas více či méně dobře podle hluku ve voze zachytí zabudovaný mikrofon.

 

ak-lamax-s5-600

 

Lamax S5 prostřednictvím WiFi připojení aktualizuje data navigace, stejnou cestou přenáší soubory do chytrého telefonu.

Vyšší cenu oproti běžným autokamerám odůvodňuje i GPS modul, který je nezbytný pro navigaci, ale v každodenním provozu vhodný i pro kontrolu skutečné rychlosti oproti tachometru, možnost následné kontroly trasy a další.

O zadní kameře se specifikace ani manuál nezmiňují, půjde o standardní parkovací kameru s HD rozlišením jako u většiny duálních autokamer.

Přední kamera má skutečné rozlišení HD 1280 x 720, uváděné Full HD 1980 x 1080 je dosahováno interpolací. Paměťová karta může mít velikost maximálně 32 GB, které odpovídají maximálně 8 hodinám záznamu z obou kamer, než se nejstarší data začnou přemazávat, jde jen o odhad, protože kameru jsme neměli od elem6 k zapůjčení jako jiné modely.

Nezávislé videorecenze nejsou na internetu k dispozici, pouze dvě krátké ukázky přímo od dovozce:

 

 

 

Protože jde o zrcátkovou kameru do auta, podle našeho názoru je Lamax S5 vhodná pro neprofesionální řidiče, může být dobrou volbou pro ty, kdo chtějí více funkcí v jednom zařízení, především navigaci.

 

Přehled autokamer Lamax najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x