mio_banner
ak-navitel-ar200-400-zvenku

 

I přes podobné označení jde o odlišný model oproti ostatním R600, nejen s ohledem na nově vestavěné GPS. To je příjemnou změnou i díky využití ukazatele rychlosti jako šetřiče obrazovky, skutečnou hodnotu si tak může řidič ověřit ve chvíli, kdy se blíží ke stacionárnímu radaru nebo značce.

Jak se nám s Navitel R600 GPS jelo?

Slevu 20% právě nabízí eshop Navitel při použití našeho jedinečného kódu: AUTOKAMERA2022

 

Instalace Navitel R600

Autokamera má tradiční byť kompaktní vzhled, ale zároveň moderní samolepící držák, díky němuž se z velké části schová za zpětné zrcátko, 3M páska zajistí stabilní uchycení, přímo do držáku vede napájecí kabel miniUSB. Kamera je pevně zacvaknutá, zároveň má možnost naklánění nahoru a dolů a pro vyrovnání obrazu dostatečně i do stran.

 

ak-navitel-ar200-400-zevnitr

 

GPS zajistí správné nastavení data a času, nový majitel nemusí nic měnit, s manuálem i bez něj si může upravit čas pro délku videozáznamu v každém souboru, vypínání displeje a další. Tlačítka jsou dobře popsaná a ovládání intuitivní (pro postup do dalších kapitol menu je použité tlačítko On / Off na spodní části autokamery), doporučené je vždy naformátování SD karty přímo v kameře. Její umístění je vespod, pro manipulaci bude potřeba delší nehet, párátko nebo například konverzní plast na SD slot, který se k SDXC kartám dodává.

 

ak-navitel-ar200-400-drzak

 

Zkušenosti s Navitel R600

Zapnutí a vypnutí nahrávání se intuitivně provádí tlačítkem nejbližším k řidiči (Ok vlevo dole), zamknutí souboru proti přepisu tlačítkem On /Off vpravo dole. Je možné vypnout i záznam zvuku tlačítkem nebo v Menu, to je přehledné a samozřejmě v češtině, stejně jako návod. Autokamera má parkovací režim s možností nastavení tří úrovní citlivosti.

Podobně jako u Navitel R300 GPS je inteligentně řešeno upozornění na stacionární radary a indikace jejich vzdálenosti na šetřiči displeje, zatímco nahrávání videa dále probíhá. Velké zelené číslice jsou dobrou alternativou k informacím o rychlosti v navigačních aplikacích a notoricky nepřesně nastaveným tachometrům.

 

ak-navitel-ar200-400-rychlost

 

Video Navitel R600

Podívejte se na testovací záběry Navitel R600 GPS z různých světelných podmínek na našem kanálu na YouTube, přepněte do nejvyššího rozlišení. Kamera do auta má noční režim WDR, u Navitelu označený jako Night Vision, skleněnou optiku a širokoúhlý záběr ve Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Použít lze paměťovou kartu do kapacity 64 GB, to je přibližně deset hodin záznamu ve formátu .MOV, který ukládá také informace z GPS.

 

 

Hodnocení Navitel R600

Navitel R600 GPS spojuje vyváženou konstrukci se snadným ovládáním a přehledným displejem, GPS je pro tento model vítanou funkcí, kterou ocení většina řidičů.

 

Specifikace a cenu Navitel R600 GPS najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x