mio_banner
ak-e11-nahled-150

Cel-Tec E11 je model, která má vše, co má autokamera mít - FullHD rozlišení 1920 x 1080 pixelů se širokými 170 stupni záběru a kvalitním záznamem, malé rozměry a nenápadný vzhled, přehledné intuitivní ovládání, vše za přátelskou cenu.

Proč se nám tak líbila, si můžete přečíst v recenzi

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

Instalujeme

Malý držák s 3M lepicí páskou je určený pro stálé umístění v autě (v balení jsou dvě plastové podložky s 3M, přesněji tak ve dvou autech, dají se doobjednat i další). Díky tomu, že kabel napájení vede do držáku a ne do autokamery, její přenášení je jednoduché, o to víc, že ji stačí vytáhnout směrem k sobě, bez odjišťování západky, jak tomu bývá u obyčejnějších modelů.

Samotná kamera do auta je extrémně nenápadná, malá, černá, není tak problém ji v autě i nechávat, nepřitahuje pozornost chromováním jako tolik jiných autokamer. Není ani rozměrná a pokládáme si tak otázku, proč ostatní jsou, displej s úhlopříčkou 2 palce s rozlišením 960 x 240 pixelů je dostatečný.

ak-e11-zpredu-265  ak-e11-zpredu-275

Umístění kamery může být například za zpětným zrcátkem, díky 170 stupňům záběru nezáleží tolik na tom, jak je nasměrovaná, v obraze uvidíte i většinu z toho, co se děje po stranách před vozem. Adaptér do autozásuvky příliš neruší zelenou diodou, má rozumně dobře vyvedený kabel do strany. Jakmile ho zapojíte a kameru zapnete, objeví se přehledné menu v češtině. Po celou dobu používání autokamery jsme nepotřebovali otevřít přiložený manuál, vše je jasné a přehledné.

Doporučujeme novou paměťovou kartu microSD zformátovat přímo v kameře, je to vždy vhodný postup pro optimalizaci práce se soubory a rychlost zápisu, vložit i vytáhnout se dá pomocí nehtu bez použití nástroje. CelTec E11 je schopná pracovat s kartami až do 256 GB, což je výjimečné. Nejčastějšími používanými kartami budou pravděpodobně 64 až 128 GB, v době, kdy má velká část levnějších autokamer stále ještě omezení 32 GB, je to výborná zpráva.

 

Jedeme

Autokamera se u většiny vozů sama zapne, nahrává v plném rozlišení 1920 x 1080 pixelů, skoro vše je nastavené, jen datum a čas bychom mohli doplnit. Po jízdě se kamera sama vypne, soubory se po zaplnění karty začnou postupně přemazávat od posledního, jen v případě, že chcete některý uchovat, je třeba zmáčknout tlačítko Menu na několik vteřin. Hodí se v menu aktivovat šetřič obrazovky, ať neodvádí při jízdě pozornost, dioda indikuje správnou funkci nahrávání.

ak-e11-zpredu-250 ak-e11-zezadu-250

Pokud chceme CelTec E11 přenést, stačí vytáhnout z pevného držáku (v obraze se objeví vibrace jen na nerovné vozovce nebo u auta se špatnými tlumiči), a strčit i do kapsy od košile. Akumulátor vystačí na kratší akce i mimo nabíječku.

 

Záběry

Nikdo vám nebude věřit, že jsou z kamery v téhle cenové kategorii, protože doteď jsme byli na tak kvalitní video zvyklí jen u drahých modelů. Záznam netrpí vedlejšími účinky komprimace, nechybí snímky, obraz není nadmíru deformovaný, jas, kontrast a vyvážení bílé jsou takové jaké mají být. Díky použitému snímači SONY Exmor, novému procesoru a optice ze 4 členů dostanete za průměrnou cenu nadprůměrně dobré výsledky, na našich testovacích videích je možné srovnat, jak si CelTec E11 vede proti konkurenci. Vezměte v úvahu, že originální soubory jsou kvalitnější, YouTube kvalitu sníží, stejně jako maximální rozlišení.

Z praktického hlediska je důležitá čitelnost SPZ, ta je velmi vysoká i za zhoršené viditelnosti. Díky nočnímu WDR režimu mají všechny jím vybavené autokamery problémy s přesvícením novějších SPZ, pokud na ně reflektory míří přímo, čitelná bude ve chvíli, kdy se stočí nebo pokud je sklopíme.

 

Soubory

Dojde-li k nehodě, na displeji můžeme viníkovi situaci přehrát, paměťovou kartu vložit do mobilního telefonu (pokud vlastníte iPhone bez slotu, napište si stížnost na support.apple.com), a soubor si překopírovat, případně s viníkem sdílet, stejně jako s policií. Viník vás může žalovat za pořizování záznamu bez jeho svolení, soud ovšem důkazní materiál přivítá.

V budoucnu uvítáme funkci bezdrátového přenosu souborů, ale je pochopitelné, že by zvyšovala cenu, což by většina řidičů nesla nelibě. GPS nabízí Cel-Tec CD30X, který můžeme doporučit.

Soubory je možné do počítače přenášet přiloženým nebo jakýmkoli jiným kabelem s miniUSB koncovkou, případně prostřednictvím čtečky. Na kartu 64 GB se vejde přibližně 16 hodin záznamu, její rychlost nemusí být vysoká, ale vyhněte se nejlevnějším typům.

ak-e11-baleni-600

Proč E11 zvolit?

Většinu řidičů, a to i profesionálních, osloví přitažlivou cenou, za kterou nabízí mnohem víc, než očekávali, má kvalitní záběry, snadné ovládání a instalaci. Na Cel-Tec E11 se zřetelně projevuje vývoj a schopnost naslouchat potřebám běžných uživatelů, jde o kvalitní, nenápadnou autokameru, která dělá to, co má, a dělá to opravdu dobře.

 

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x