mio_banner
ak-celtec-k5-oficialni

 

Protože konkurence mezi duálními kamerami je stále větší, podívali jsme se detailně na Cel-Tec K5 Triple. Má ve skutečnosti tři objektivy, pokud aktivujete všechny, je možné nahrávat i interiér vozu.

Klikněte pro recenzi a informace z reálného testu

Zde najdete detailní specifikace CelTec K5

 

Autokamera Cel-Tec K5 Triple – instalace a nastavení

Před nalepením se rozhodněte, zda budete chtít nahrávat řidiče nebo spolujezdce. Tělo kamery umístěte vpravo nebo vlevo od zpětného zrcátka, aby byla vybraná osoba v záběru, cestující na zadních sedačkách budou viditelní v obou případech, úhel je 146°. Vnitřní kamera má infračervený přísvit, i v noci tak budou záznamy přehledné, rozlišení je HD 1280 x 720 pixelů.

 

ak-celtec-k5-zevnitr

Zadní kameru je možné umístit pomocí 3M pásky zevnitř na okno (nejlépe v dosahu stěrače) případně šroubky na karosérii vozidla například nad SPZ, aby sloužila i jako parkovací kamera po připojení kabelu k couvacímu světlu. Na rozdíl od levných alternativ je vodotěsná s krytím IP67 a má plnohodnotné rozlišení HD 1280 x 720 pixelů s úhlem záběru 128° v úhlopříčce. Ten umožní nalepení i na stranu vybranou vnitřního okna, aniž by se zhoršil přehled o situaci za vozem. Propojovací kabel k přednímu tělu kamery je možné vést dočasně madly, v tom případě trvá instalace jen velmi krátce.

 

ak-celtec-k5-zadni

Připojení napájení autokamery je do běžné autozásuvky 12V přiloženým kabelem nebo běžným miniUSB - USB, pokud má vůz USB zásuvky, tělo kamery je možné z držáku v případě potřeby kdykoli vysunout a odnést. Instalace Cel-Tec K5 Triple nevyžaduje víc než připojení kabelů a vložení paměťové karty, doporučuje se její naformátování v přístroji, hlavně u vyšších kapacit.

Nahrávání se zapne automaticky poté, co napájecí zásuvka dostane napětí, a trvá tak dlouho, dokud o něj nepřijde, spolu s malou časovou rezervou, kterou vestavěný kondenzátor (superkapacitor) poskytuje pro bezpečné uložení nahrávky. U každého auta je tento interval odlišný, některé zásuvky mají proud ještě poměrně dlouhou dobu po opuštění vozu, některé dokonce stále.

ak-celtec-k5-vsechno

Přehledné menu autokamery v češtině je možné procházet i bez podpory manuálu, tlačítka na spodní části přístroje jsou indikovaná i na displeji a ovládání je intuitivní. Po aktivaci WiFi připojení je možné nastavení provést i na chytrém telefonu v aplikaci DVR-N3, případně pracovat s nahrávkami. Vhodná je z bezpečnostních důvodů změna standardního hesla nebo opětovná deaktivace WiFi.

 

ak-celtec-k5-aplikace-nahledy ak-celtec-k5-aplikace-nastaveni

 

 

Co kamera do auta Cel-Tec K5 Triple umí

Přístroj má zabudovaný kvalitní GPS module a disponuje i parkovacím režimem, který je možné využít prostřednictvím dodatečné sady kabelů pro zajištění stálého napájení (nebo připojením do stále napájené zásuvky). Časosběrná funkce využívá nahrávání videozáznamu s frekvencí jednoho snímku za sekundu oproti obvyklým třiceti ze všech kamer nebo jen vybraných. Aktivace zvolených kamer pak zůstává i pro nahrávání za jízdy, nejčastější bude deaktivace vnitřní.

Test duální kamery do auta CelTec už jsme zde měli pro model K4, můžete je porovnat.

ak-celtec-k5-interier-den

ak-celtec-k5-interier-noc

Superkapacitor jako alternativa k Li-Ion akumulátoru prodlužuje životnost přístroje, není tak náchylný na extrémní změny teplot, kterými interiér negarážovaného vozu prochází. Jasný IPS displej 3“ umožňuje střídání záběrů z jednotlivých kamer za jízdy, nejčastěji pro využití zadní kamery při couvání.

Standardními funkcemi autokamery je registrace nárazu, ukládání videa do smyčky, pořizování fotografií, možnost vypnutí mikrofonu, uložení aktuálního záznamu prostřednictvím tlačítka OK, indikovaného na displeji ikonou zámku. Ovládání autokamery je standardní, lze nastavit interval pro vypnutí displeje, potvrzovací zvuky nebo jejich absenci, atd.

ak-celtec-k5-predni

 

Při dlouhodobém používání kamery zkontrolujte složku Emergency, G-senzor může ukládat videa, pořízená automaticky při prudším zaklapnutí kufru nebo dveří. Při citlivějším nastavení je považuje za náraz do vozidla a postupně může zaplnit až se 40% kapacitu paměťové karty, až pak se starší záznamy v této složce začnou přemazávat. Ne všechny autokamery tuto funkci mají, majitelé levnějších modelů musí paměťovou kartu pravidelně kontrolovat a promazávat.

 

ak-celtec-k5-zvenku

 

Cel-Tec K5 Triple v provozu a záběry z jízdy

Rozlišení videa z přední kamery je FullHD 1920 x 1080 pixelů, 140 stupňů v úhlopříčce, všechny kamery využívají frekvenci 30 snímků za vteřinu. Nižší rozlišení dodatečných kamer je nezbytný kompromis vzhledem k prostorovým nárokům, které mají záznamy na paměťovou kartu. Přestože videa z dodatečných kamer zaberou několikanásobně méně místa než z přední, Cel-Tec K5 Triple nešetří na jejich kvalitě, záběry jsou ostré a přehledné, celkem se na kartu 64 GB vejde téměř 20 hodin záznamu, na 128 GB až 40 hodin. Všechny kamery využívají technologii WDR pro lepší výsledky za špatné viditelnosti a v noci.

 

 

Instalace zadní kamery se vyplatí i přes potřebu zakrýt propojovací kabel například polstrováním, v některých situacích účastník dopravní nehody informace z dění za vozem postrádá. Obrázkový návod proces usnadní, detailně provede i připojením dodatečného vodiče k couvacímu světlu, a instalací kamery nad SPZ. Rozdíl oproti běžným parkovacím kamerám je především v kvalitě zobrazení a možnosti rozpoznat SPZ vozu za námi (nejde-li o noční záběr kde to znemožní svit předních reflektorů).

 

 

Všechna testovací videa najdete na našem YouTube kanálu.

Výsledky dlouhodobého testu a možnostmi firemního využití se budeme zabývat v samostatném článku.

 

Zkušenosti s Cel-Tec K5 Triple

Jde o nadstandardní kameru do auta s důrazem na poskytnutí maximálního množství informací o dění kolem vozidla a v něm. Vyniká možností instalace vodotěsné zadní kamery s kvalitním rozlišením do vnějšího prostředí. Při využití záznamu z interiéru je optimální i pro firemní využití.

 

Klikněte pro cenu a detaily k CelTec K5 Triple

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x