mio_banner
ak-q5-150

Pro aktivního řidiče je ideální autokamera, která nevyžaduje obsluhu při startu a konci jízdy, pozornost během ní, není třeba ji přenášet a zůstává nenápadná.

Tyto požadavky splňuje minikamera bez displeje, zato s WiFi, spolehlivou detekcí startu motoru i ve stále napájené zásuvce, a velmi přijatelným obrazovým záznamem

Co dalšího jsme při testu zjistili?

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

Instalace a vzhled

Nejméně nápadná kamera, kterou jsme kdy měli v testu, má nevelké válcové tělo v matně černé barvě. Její umístění je optimální mezi čelním sklem a zrcátkem, je-li v černé barvě, Cel-Tec Q5 bude téměř neviditelný. Upevnění je stabilní a prostorově úsporné, vítané oproti přísavkovým systémům s kloubem.

Samolepicí vrstva je na rozdíl od často používaných 3M verzí opakovaně použitelná, vyžaduje také o něco menší sílu při odebírání kamery, přesto není tento systém vhodný pro častější změnu. Po nalepení je možné úhel kamery upravit otočným kloubem.

 

ak-q5-umisteni-400

 

ak-q5-v-aute-400

 

Praxe

Jako jedna z mála autokamer dokáže Q5 detekovat start motoru i v případě, že je zapojená do nastálo napájené autozásuvky. Zapnutí indikuje hláška Hello mini a Start recording, vypnutí Stop recording, spolu s červenou diodou pro WiFi a modrou pro nahrávání. Výdrž po odpojení napájení je vzhledem k využití kondenzátoru (kapacitoru) velmi krátká, slouží jen pro korektní uložení posledního souboru.

Cel-Tec Q5 je možné používat bez aplikace v mobilním telefonu, na paměťovou kartu až 32 GB nahrává automaticky, za předpokladu, že je nově zakoupená anebo naformátovaná systémem FAT32. Soubory z paměťové karty se dají přehrát prostřednictvím čtečky nebo propojením kamery kabelem s jiným zařízením.

Aplikace pro telefon TimaCam vás přiměje ke sdílení polohy, její ovládání v angličtině je přehledné, obsahuje podobné položky nastavení jako u kamery s displejem:

  • datum a čas, název kamery, změna hesla
  • kvalita videa, rozlišení fotografií, časová známka
  • nastavení G senzoru (náraz), detekce pohybu
  • délka záznamu (1 - 10 minut)
  • vypnutí zvuku, WDR, a další

 

ak-q5-app-300

 

Kvalita videa

Jak můžete vidět na našich testovacích videích, Cel-Tec Q5 má slušný úhel záběru 140°, přijatelnou kvalitu Full HD záznamu 1920 x 1080 pixelů ve všech světelných situacích, byť s vyšší kompresí, režim WDR pro noční jízdu. Na jednu kartu se vejde přibližně 5,5 hodin záznamu než se nejstarší soubory začnou přemazávat novými.

Zablokování souboru proti přemazání se provádí dálkovým ovladačem ve tvaru většího knoflíku, který je možné přilepit na vybrané místo interiéru, ten slouží i pro pořízení fotografie.

 

ak-q5-knoflik-400

 

Shrnutí

Cel-Tec Q5 Roller WiFi je nenápadná autokamera vhodná pro řidiče, kteří chtějí mít po ruce záznam nehody, až se stane, aniž by se během jejího používání museli o něco starat. Vzhledem k omezené kapacitě se nehodí pro profesionály, kteří musí zaznamenat celý pracovní den, pro ty je vhodná například E11 s maximem až 256 GB na paměťové kartě.

 

Aktuálně dostupné autokamery Cel-Tec najdete zde

 

navitel
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x